تبلیغات
کارمند بانک سینا - تعویض تلفن همراه كهنه با نو از طریق خودپرداز

خبرگزاری ایسنا: مخترعان آمریكایی دست به ساخت یك خودپرداز هوشمند بازیافت زده‌اند كه امكان تعویض تلفن همراه كهنه با نو را فراهم می‌كند.

این دستگاه به حدی پیچیده است كه حتی می‌تواند وجود خراش در نمایشگر تلفن همراه را تشخیص دهد.

این باجه‌ها به ارزیابی اجناس نامطلوب برای فروش مجدد و بازیافت می‌پردازند، با این امید كه انسانها بیشتر به سوی سازگاری با محیط زیست حركت كنند.

با وجود معرفی روزانه تلفنهای همراه جدید، دستگاههای قدیمی همچنان به عنوان یك جایگزین مقرون‌ به صرفه یا قطعه یدكی ارزشمند بوده و حتی می‌توان آنها را برای دستیابی به فلز باقی مانده با ارزش درون آنها ذوب كرد.

شركت كالیفرنیایی ecoATM با پشتیبانی بنیاد ملی علوم آمریكا دست به ساخت این سیستم زده كه به مصرف كنندگان اجازه معامله این دستگاههای قدیمی را برای بازپرداخت یا بازیافت می‌دهد.

باجه‌های ecoATM با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانند میان محصولات الكترونیكی متنوع مصرف‌كننده، تفاوت قائل شده و یك قیمت بازاری را برای آنها تعیین كند. اگر این قیمت قابل قبول بود، كاربران می‌توانند از گزینه دریافت پول یا ذخیره اعتبار برای معاملات خود یا بخشش تمام یا بخشی از غرامت خود را به یكی از چندین سازمان خیریه استفاده كنند.

این دستگاهها اكنون از خانه دومی برای سه چهارم تلفنهای جمع‌آوری شده برخوردار بوده و میزان باقیمانده را برای شبكه‌های بازیافتی برای بازیابی عناصر نادر زمین و نگهداری اجزای سمی از محل دفن زباله ارسال می‌كنند.

امید است كه تا پایان سال جاری بیش از 300 باجه در سراسر آمریكا آغاز به كار كنند.این سیستم كار خود را به عنوان یك پیش‌ساخت جعبه‌ای چوبی آغاز كرد كه نیازمند حضور یك نماینده شركت برای اطمینان از صداقت كاربران در مورد معاملات آنها بود.

درحالیكه این مفهوم ثابت كرد كه كاربران با این شكل معامله با دستگاه راحت هستند، از محدودیت نیاز به مداخله انسان نیز برخوردار بود.

از این رو مخترعان هوش مصنوعی و امكان تشخیص را در آن ایجاد كردند كه می‌تواند تا 97.5 درصد دقت را در شناسایی دستگاه ارائه كرده و بدون نیاز به نظارت انسان، بقای دستگاه را افزایش دهد. این محققان اكنون در تلاش برای از بین بردن این شكاف در دقت هستند.

پایگاه داده این شركت اكنون با تصاویر بیش از 4000 دستگاه آموزش دیده و در زمان بروز اشتباه در شناسایی، سیستم از آن درس می‌گیرد.

هنگامی كه یك تلفن همراه به این خودپرداز ارائه می‌شود، هوش مصنوعی دستگاه یك بررسی بصری را بر روی آن انجام داده، مدل دستگاه را شناسایی كرده و یكی از 23 كابل اتصال ممكن را برای ارتباط دادن آن با شبكه در اختیار قرار می‌دهد.

سپس یك قیمت بر اساس سیستم بلادرنگ جهانی و پیش از مزایده شركت كه در آن شبكه گسترده‌ای از خریداران بر روی فناوری قدیمی قیمت گذاشته‌اند، تعیین می‌شود.

برچسب ها: تعویض تلفن همراه كهنه با نو ، تعویض تلفن همراه كهنه با نو از طریق خودپرداز ،

دنبالک ها: نانوانی سنگکی در اصفهان ، سرقت عابر بانک باحفر تونل‎ ، مروری بر واژه خود پرداز یا عابربانک ، تصویر میمونهای نگهبان عابر بانک ، دستگاه خود پرداز جالب ، دستگاههای خودپرداز طلا ، عابر بانک، جان دختر بچه را گرفت ،