تبلیغات
کارمند بانک سینا - فروش کدهای منبع بدافزار خطرناک بانکی در اینترنت

کدهای منبع بدافزار خطرناک Carberp که برای سرقت‌های مالی از اینترنت به کار می‌رود به طور آزادانه در فضای مجازی خرید و فروش می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، کدهای این تروجان بانکی به قیمت 5 هزار دلار در بازار زیرزمینی سایبری خرید و فروش می‌شوند و کارشناسان موسسه امنیتی Group-IB نگرانند که با تداوم این وضعیت سرقت‌های گسترده‌ای از سرویس های بانکداری آنلاین اتفاق بیفتد.

کارشناسان می‌گویند 5 هزار دلار قیمت بسیار پایینی برای فروش کدهای منبع چنین بدافزاری است، زیرا نمونه‌های مشابه این تروجان به قیمت حداقل 40 هزار دلار فروخته شده اند. برخی هکرها نیز این کدها را به طور ماهانه به فروش می‌رسانند و هر ماه 2 تا 10 هزار دلار از این طریق درآمد دارند.

متخصصان امنیتی ارزش واقعی این کدهای منبع را بین 50 تا 70 هزار دلار تخمین می زنند. تروجان یاد شده اولین بار در سال 2010 طراحی شد وفروش آن نیز از سال 2011 در سطحی محدود آغاز شد. Carberp ابتدا بانک‌های روسیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان و دیگر جمهوری های شوروی سابق را هدف قرار داد.

اما دامنه فعالیت نسخه های ارتقا یافته این تروجان در ماه‌های بعد به آمریکا و استرالیا نیز رسید. در حال حاضر 12 گروه هکری از تروجان Carberpبرای خالی کردن حساب های بانکی مردم استفاده می‌کنند که عمدتا در روسیه و اوکراین ساکن هستند.


برچسب ها: کدهای منبع بدافزار ، تروجان بانکی ، سرقت‌های مالی از اینترنت ،

دنبالک ها: بانک های ایرانی چند دلار سرمایه دارند؟ ، 9 دلیل برای پس ندادن وام بانکی ، کارت‌های اعتباری ، مزایا و محدودیت‌ها ،