1389/10/30

دستگاههای میوه پرداز

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عکس وکاریـکاتور ،چینی ها دستگاهی شبیه دستگاهای وندینگ ماشین یا نوشابه ده ساخته اند که می توان از آنها به جای نوشابه به صورت خودکار میوه گرفت.


برچسب ها: دستگاههای میوه پرداز ،

1389/10/30

عروسك از نوع چهارم

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

روزی عارف پیری با مریدانش از كنار قصر پادشاه گذر می كرد. شاه كه در ایوان كاخش مشغول به تماشا بود، او را دید و بسرعت به نگهبانانش دستور داد تا استاد پیر را به قصر آورند. عارف به حضور شاه شرفیاب شد. شاه ضمن تشكر از او خواست كه نكته ای آموزنده به شاهزاده جوان بیاموزد مگر در آینده او تاثیر گذار شود.

استاد دستش را به داخل كیسه فرو برد و سه عروسك از آن بیرون آورد و به شاهزاده عرضه نمود و گفت: «بیا اینان دوستان تو هستند، اوقاتت را با آنها سپری كن.»

شاهزاده با تمسخر گفت: «من كه دختر نیستم با عروسك بازی كنم!»

عارف اولین عروسك را برداشت و تكه نخی را از یكی از گوشهای آن عبور داد كه بلافاصله از گوش دیگر خارج شد.

سپس دومین عروسك را برداشته و این بار تكه نخ از گوش عروسك داخل و از دهانش خارج شد. او سومین عروسك را امتحان نمود. تكه نخ در حالی كه در گوش عروسك پیش می رفت، از هیچیك از دو عضو یادشده خارج نشد.

استاد بلافاصله گفت: «جناب شاهزاده، اینان همگی دوستانت هستند، اولی كه اصلا به حرفهایت توجهی نداشته، دومی هرسخنی را كه از تو شنیده، همه جا بازگو خواهد كرد و سومی دوستی است كه همواره بر آنچه شنیده لب فرو بسته.»

شاهزاده فریاد شادی سر داده و گفت: «پس بهترین دوستم همین نوع سومی است و منهم او را مشاور امورات كشورداری خواهم نمود.»

عارف پاسخ داد : «نه» و بلافاصله عروسك چهارم را از كیسه خارج نمود و آنرا به شاهزاده داد و گفت: «این دوستی است كه باید بدنبالش بگردی.»

شاهزاده تكه نخ را گرفت و امتحان نمود. با تعجب دید كه نخ همانند عروسك اول از گوش دیگر این عروسك نیز خارج شد، گفت: «استاد اینكه نشد!»

عارف پیر پاسخ داد: «حال دوباره امتحان كن.»

برای بار دوم تكه نخ از دهان عروسك خارج شد. شاهزاده برای بار سوم نیز امتحان كرد و تكه نخ در داخل عروسك باقی ماند.

عارف رو به شاهزاده كرد و گفت: «شخصی شایسته دوستی و مشورت توست كه بداند كی حرف بزند، چه موقع به حرفهایت توجهی نكند و كی ساكت بماند.»


1389/10/30

خانه پدر "نی" ایران بانک می شود

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :اخـبار  ،


مهر، نائب اسدالله اصفهانی که در میان دوستداران موسیقی و میراث فرهنگی اصفهان به عنوان خداوندگار نی یا پدر نی ایران شهرت دارد در اواخر عصر قاجار مطابق با سال 1300 دار فانی را وداع کرد و در تخت پولاد اصفهان به خاک سپرده شد. از این هنرمند تنها یک خانه تاریخی به جای مانده که اکنون به دلیل بی توجهی به مخروبه ای تبدیل شده است که تنها به کمک تیرآهن هایی که به دیوارش تکیه داده اند استوار ایستاده است.

همچنین مزار به جا مانده از وی نیز شایسته این استاد نبود تا اینکه چندی پیش به پیشنهاد انجمن اصفهان پژوهان و دوستداران میراث فرهنگی، شهردار اصفهان دستور داد سنگ مزاری در خور شان این استاد تدارک دیده شود چون سنگ مزار اصلی استاد در اثر احداث خیابان فیض در دوره پهلوی نابود شده بود.

پس از آن در سال 1381 انجمن اصفهان پژوهان پیشنهاد ثبت خانه تاریخی استاد نایب اسد الله اصفهانی را مطرح کرد.ادامه مطلب

برچسب ها: نائب اسدالله اصفهانی ، خداوندگار نی ، پدر نی ایران ،

1389/10/29

خاطرات پول خرد ایرانی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب : اسکناس و مسکوکات ،

مجتبی رجبی نیا در وبلاگ خود درباره روند تحولات سکه و اسکناس در کشورمان چنین نوشت:

بفرمایید پول خُرد

یادش به خیر...
اون قدیما میرفتم مغازه یه کیک با یه نوشابه می‌خوردم بعد یه پنج تومنی زرد می‌دادم ...

روزها تند و تند می‌گذشت. وضع اقتصاد خراب بود. خرااااب. تورم بی داد می‌کرد. تا اینکه یه کیک با نوشابه شد هفت تومان یعنی یه دوتومانی هم باید به پنج تومانم اضافه میکردم....

یادمه با یه ده تومانی سوار تاکسی می‌شدم و ....


ادامه مطلب

برچسب ها: پول خرد ،

1389/10/29

چرا موفق و پولدار نمی شویم

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

پول

یكی از دلایل خیلی مهم كه باعث شكست اكثر افراد می شود این است كه آنها هیچ وقت تعریف درستی از ثروت و پول دار شدن در ذهن ندارند همه آنها می دانند پول می خواهند ولی چقدر نمی دانند اكثراً می گویند پول بیشتر ولی هیچ كس از مقدار درست آن اطلاعی ندارد.وقتی ما می گوییم میخواهیم پول دار شویم ذهن ناخود آگاه ما می بیند كه در جیب ما یا خانه ما مثلا هزار تومان یا بیشتر پول است پس می گویند شما پول دار هستید و بدنبال پول و یا نقشه ای برای پول دار شدن شما نمی رود.

دو فاكتور برای ذهن ناخود آگاه خیلی مهم است اولی مقدار دقیق پول و دومی زمان بدست آوردن آن.مثلا ما باید بگوئیم یك میلیون تومان پول می خواهیم  تا دو ماه دیگر.

در این صورت است كه ذهن ناخود آگاه ما می توانند برای پول دار شدن ما برنامه ریزی نماید و آن را به مرحله اجرا در بیاورد.دومین دلیل مهم كه باعث می شود ما به اهداف خود نرسیم این است كه هدفهای ما تغییر می كنند مثلا یك روز ما می خواهیم یك میلیون تومان پول بدست بیاوریم و روز دیگر این رقم زیاد و كم می گردد یك روز می خواهیم به دبی سفر كنیم و روز بعد ترجیح می دهیم برویم شمال كشور، درست است كه ما برای خودمان مقدار و زمان تعیین كرده ایم ولی در مقدار و یا همان هدف خود تغییر ایجاد كرده ایم و این امر باعث می گردد ما نتوانیم به اهداف خود برسیم


برچسب ها: پول دار شدن ،

1389/10/27

با یک کلیک، قیمت برقتان را محاسبه کنید

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،

 نظر به اینکه هدفمندی یارانه‌ها به دنبال اعلان عمومی «اصلاح قیمت‌ها» وارد فاز اجرایی خود شده است و از آنجا که کانون اصلی این قانون روی حامل‌های انرژی است، دانستن بهای آنچه که به سادگی مصرف می‌کنید اهمیت وافری می‌یابد. لذا لازم است فایل اکسل ضمیمه را دانلود کرده و سپس میزان مصرف خود را در کادر مخصوص وارد کنید تا در جریان قرار بگیرید که رقم پرداختی شما چه چیزان خواهد شد.

قبض برق


برای دانلود اینجا  کلیک کنید


برچسب ها: قیمت برق ،

1389/10/26

ارزش گردش پول

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،


ماه آپریل است، درکنار یکی از سواحل دریای سیاه. باران می بارد، و شهر کوچک همانند صحرا خالی بنظر می رسد. درست هنگامی است که همه در یک بدهکاری بسر می برند و هر کدام برمنبای اعتبارشان زندگی را گذران می کنند.
ناگهان، یک مرد بسیار ثروتمندی وارد شهر می شود. او وارد تنهاهتلی که در این ساحل است می شود، اسکناس 100 یوروئی را روی پیشخوان هتل میگذارد و برای بازدید اتاق هتل و انتخاب آن به طبقه بالا می رود.
 صاحب هتل اسکناس 100 یوروئی را برمیدارد و در این فاصله می رود و بدهی خودش را به قصاب می پردازد.
قصاب اسکناس 100 یوروئی را برمیدارد و با عجله به مزرعه پرورش خوک می رود و بدهی خود را به او می پردازد.
مزرعه دار، اسکناس 100 یوروئی را با شتاب برای پرداخت بدهی اش به تامین کننده خوراک دام و سوخت
سوخت میدهد. تامین کننده سوخت و خوراک دام برای پرداخت بدهی خود اسکناس 100 یوروئی را با شتاب پرداخت به دلال شهر که به او بدهکار بود میبرد. او در این اوضاع خراب اقتصادی به اعتبار مزرعه دار «خدمتش» را انجام داده بود تا پولش را بعدا دریافت کند.


ادامه مطلب

برچسب ها: گردش پول ، ارزش پول ، fhk; sdkh ،

1389/10/25

تابلوفرش اسکناس 10هزار تومانی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عکس وکاریـکاتور ،

تابلوفرش اسکناس 10هزار تومانی


برچسب ها: تابلوفرش اسکناس 10هزار تومانی ،

1389/10/20

این پول های خاکستری، سیاه و کثیف

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :پولشـویی ،

از سال 2000 به بعد ، پولشویی بزرگترین جرمی است که در جهان رخ می‌دهد با این حال کمتر کسی با مفهوم آن آشناست. حتی در کشورهای پیشرفته نیز که قوانین عریض و طویلی برای مقابله با پولشویی تدوین شده است، مردم عادی کمتر معنا و مصداق واقعی آن را می‌شناسند.

نخستین بار فردی به نام آلکاپون  گروهی را به نام آلکاپون‌ها تشکیل داد و این گروه در جریان روز از مردم اخاذی می‌کردند. با توجه به اینکه مالک خشک‌شویی‌های زیادی در امریکا بودند با این طریق وانموپولشویید می‌کردند که درآمد کسب شده را از این راه به‌دست آورده‌اند و نه از راه غیرمشروع. بدین ترتیب اصطلاح پولشویی شکل گرفت و ریشه آن به مالکیت خشکشویی‌ها توسط مافیا در ایالات متحد در دهه‌های 1920 و 1930 بر می‌گردد.

گروهی معتقدند که اگر چه پولشویی جنایت دهه1970 است ولی این اصطلاح اولین بار همراه با پدیده واترگیت در سال 1973 پیش آمده و پس از افشای جریان تاریخی واترگیت واژه پولشویی به ادبیات اقتصادی راه یافت.

پولشویی به‌عنوان جرم در دهه 1980 بویژه در مورد عواید حاصل از قاچاق مواد مخدر و داروهای روان‌گردان مورد توجه کشورهای غربی قرار گرفت.

انواع پولشویی

1- پول خاکستری: درامدهای حاصل از فروش کالا یا انجام دادن کارهای تولیدی است که معمولاً به جهت فرار از پرداخت مالیات از نظارت دولت پنهان می‌ماند.

2- پول سیاه: درامدهای حاصل از قاچاق کالا و شرکت در معاملات پرسود که خارج از عرف طبیعی در جامعه صورت می‌گیرد باعث پیدایش این پولها می‌شود.

3- پول کثیف: درامدهای حاصل از نقل‌وانتقال و قاچاق مواد مخدر و قمار و دیگر اعمال تبهکارانه است.

مصداق های پول کثیف


ادامه مطلب

برچسب ها: انواع پولشویی ، مصداق های پول کثیف ، روشهای پولشویی ، پولشویی در بخش مالی ، لقمان پاکروان ،

پرداخت عوارضبا راه اندازی سرویس پرداخت عوارض شهرداری از طریق دستگاههای خودپرداز بانک سینا اکنون این امکان با استفاده از درگاه اینترنتی این بانک برای تمامی دارندگان کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب فراهم شد.
با راه اندازی این خدمت مشتریان بانک سینا با استفاده از اینترنت بانک و کلیه دارندگان کارتهای عضو شبکه شتاب از طریق درگاه اینترنتی پرداخت قبوض بانک سینا می توانند نسبت به پرداخت عوارض اقدام نمایند.
در حال حاضر کلیه قبوض خدمات شهری شامل آب، برق، گاز،تلفن و تلفن همراه با استفاده از درگاه اینترنت سینا و خودپردازهای این بانک قابل پرداخت می باشد.


برچسب ها: اینترنت بانک سینا ، پرداخت عوارض ، دستگاههای خودپرداز بانک سینا ،

تعداد کل صفحات: 3 1 2 3
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو