1389/11/29

بدون شرح

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دستگاه خودپرداز ،عکس وکاریـکاتور ،


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


1389/11/28

بازی صندلی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،

در مهد كودك های ایران 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن هر كی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره باخته و بعد 9 بچه و 8 صندلی و ادامه بازی تا یك بچه باقی بمونه. بچه ها هم همدیگر رو هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن.

در مهد كودكهای ژاپن 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن اگه یكی روی صندلی جا نشه همه باختین. لذا بچه ها نهایت سعی خودشونو میكنن و همدیگر رو طوری بغل میكنن كه كل تیم 10 نفره روی 9 تا صندلی جا بشن و كسی بی صندلی نمونه. بعد 10 نفر روی 8 صندلی، بعد 10 نفر روی 7 صندلی و همینطور تا آخر.

شرح حكایت

با این بازی ما از بچگی به كودكان خود آموزش میدیم كه هر كی باید به فكر خودش باشه.

با این بازی اونا به بچه هاشون فرهنگ همدلی و كمك به همدیگر و كار تیمی رو یاد میدن.


برچسب ها: كار تیمی ؛ همكاری ؛ كار گروهی ؛ كار فردی ؛ هدف مشترك ،

1389/11/27

پول الکترونیک در اقتصاد ایران

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

 پس از گذشت سیر تحولی تکامل رفتار اقتصادی، در دنیای امروز پول به عنوان کالای مرجع و وسیله انجام مبادلات که نماد انجام فعالیتهای اقتصادی هستند، نقشی اساسی و غیر قابل حذف در زندگی اجتماعی انسان ایفا می کند و همواره تلاشهایی که در جهت حذف پول از مناسبات اقتصادی جوامع صورت گرفته اند نافرجام بوده اند، بارزترین مثالپول الکترونیک آن را می توان شکست برنامه لنین، رهبر شوروی سابق، برای حذف روبل روسی از صحنه اقتصاد آن کشور دانست که مبنای نظری آن آراء مارکس درباره پول به عنوان منشأ انحطاط جوامع بشری بود.
به تدریج، پول نیز مانند هر کالای دیگری دارای هزینه های فردی و اجتماعی، در سیکل تولید و بهره برداری، است. هزینه های چاپ و نشر پول، بازیافت، تغییرا
ت واحد پول و ... هزینه های اجتماعی، و هزینه حمل و نقل پول، هزینه فرصت زمان صرف شده برای شمارش پول، هزینه های نگهداری پول و ... نیز از جمله هزینه های فردی بهره گیری از پول به عنوان وسیلة مبادله هستند.
تا زمانی که فایده ایجاد شده از انجام مبادلات با استفاده از پول کاغذی از هزینه های بهره برداری از آن بیشتر باشد، استفاده از آن اقتصادی است. اما در دنیای مدرن با پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات، به تدریج استفاده از پول کاغذی غیر اقتصادی شده است و در کشورهای توسعه یافته، پول از شکل کلاسیک آن به پول الکترونیک تغییر شکل داده است. در نوشته حاضر سعی خواهد شد تا نقش پول الکترونیک، به عنوان یکی از شاخصهای توسعه یافتگی، در اقتصاد ایران توصیف گردد و دلایل ایجاد آن به طور کلی مورد بررسی قرارگیرد و سپس به تحلیل علل عدم استفاده گسترده از پول الکترونیک در اقتصاد ایران نیز پرداخته شود.

نقش پول الکترونیک در اقتصاد ایران:


ادامه مطلب

برچسب ها: پول الکترونیک ، برنامه لنین ، روبل روسی ، نشر اسکناس ، هزینه های امنیتی ،

1389/11/26

من ، تو ، او

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،


من به مدرسه میرفتم تا درس بخوانم
تو به مدرسه میرفتی به تو گفته بودند باید دکتر شوی
او هم به مدرسه میرفت اما نمی دانست چرا

من پول تو جیبی ام را هفتگی از پدرم میگرفتم
تو پول تو جیبی نمی گرفتی همیشه پول در خانه ی شما دم دست بود
او هر روز بعد از مدزسه کنار خیابان آدامس میفروخت

معلم گفته بود انشا بنویسید
موضوع این بود علم بهتر است یا ثروت

من نوشته بودم علم بهتر است
مادرم می گفت با علم می توان به ثروت رسید
تو نوشته بودی علم بهتر است
شاید پدرت گفته بود تو از ثروت بی نیازی
او اما انشا ننوشته بود برگه ی او سفید بود
خودکارش روز قبل تمام شده بود

معلم آن روز او را تنبیه کرد
بقیه بچه ها به او خندیدند
آن روز او برای تمام نداشته هایش گریه کرد
هیچ کس نفهمید که او چقدر احساس حقارت کرد
خوب معلم نمی دانست او پول خرید یک خودکار را نداشته
شاید معلم هم نمی دانست ثروت و علم
گاهی به هم گره می خورند
گاهی نمی شود بی ثروت از علم چیزی نوشت

من در خانه ای بزرگ می شدم که بهار
توی حیاطش بوی پیچ امین الدوله می آمد
تو در خانه ای بزرگ می شدی که شب ها در آن
بوی دسته گل هایی می پیچید که پدرت برای مادرت می خرید
او اما در خانه ای بزرگ می شد که در و دیوارش
بوی سیگار و تریاکی را می داد که پدرش می کشید


ادامه مطلب

برچسب ها: مدرسه ، پول تو جیبی ،

شعبه ممتاز شرق تهران بیمه ایران بعد از پیگیری های بیست روزه یک زیان دیده، چک خسارت را در وجه او صادر کرد.
به گزارش مشرق، این اتفاق در روز بارها در شعب مختلف بیمه های سراسر کشور رخ می دهد، اما نکته جالب در این چک صادر شده، مبلغ تعجب برانگیز آن است.
شعبه ممتاز شرق تهران واقع در سه راه تهرانپارس، ابتدای جاده آبعلی دراقدامی نادر برای خسارت وارده به یکی از بیمه گزاران، بعد از گذشت ۲۰ روز و در پی دوندگی های مکرر، چکی به مبلغ۲۰۰۰تومان صادر کرد.


 چک ۲ هزار تومانی

این چک ۲۰۰۰تومانی در حالی صادر شد که همه پیشگیری های امنیتی برای عدم سواستفاده از آن مثل ثبت ماشینی رعایت شده و مهر «غیر قابل انتقال» بر روی آن زده شده است.
گفتنی است محمدباقر باباغلامی پس از گذشت ۲۰ روز از وارد آمدن خسارت به اتومبیلش توانست خسارت خود را به مبلغ۲۰۰۰تومان دریافت کند! این در حالی است که شعب بانکهای معتبر کشور برای وصول چک های فراگیر، بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان کارمزد دریافت می کنند.
دقت بیمه ایران در پرداخت خسارتها با ضریب خطای ۱۰۰۰تومان در حالی است که اخیرا خبرهایی از سواستفاده مالی در این شرکت بزرگ منتشر شده است.


برچسب ها: چک ۲ هزار تومانی ،

1389/11/20

عطری با رایحه اسکناس نو

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

ایده "مک کارتی" منجر به تولید عطری با عنوان Money (پول) شد. این عطر در دو مدل His Money (برای مردان) و Her Money (برای زنان) عرضه شده است و اجازه می دهد که رایحه اسکناس دلار تازه چاپ شده در فضا پراکنده شود.

مهر: یکی از مدیران بخش فروش مایکروسافت عطری را تولید کرده است که بوی اسکناس نو می دهد.

اگر شما به عنوان یک مدیر مایکروسافت کار کنید احتمالا بوی پول رایحه ای است که بیش از هر چیز به آن علاقه دارید!

در این راستا، "پاتریک مک کارتی" معاون رئیس بخش فروش مایکروسافت به این فکر افتاد که همه باید بتوانند بوی پول را استشمام کنند. به همین دلیل ناگهان ایده تولید عطر جدیدی که بوی پول می دهد در ذهنش درخشید!

ایده "مک کارتی" منجر به تولید عطری با عنوان Money (پول) شد. این عطر در دو مدل His Money (برای مردان) و Her Money (برای زنان) عرضه شده است و اجازه می دهد که رایحه اسکناس دلار تازه چاپ شده در فضا پراکنده شود.

براساس گزارش Cnet، ایده ساخت این عطر که 35 دلار قیمت دارد پس از خواندن نتایج یک پژوهش دانشمندان ژاپنی در ذهن معاون رئیس بخش فروش شرکت مایکروسافت شکل گرفت.

نتایج این تحقیقات نشان می داد که اگر رایحه پول در فضای اداره پخش شود کارمندان با میل بیشتری کار می کنند.


برچسب ها: رایحه اسکناس نو ، عطر ، اسکناس نو ، مک کارتی ، بوی پول ،

1389/11/18

مبالغ کارمزدهای بانکی اعلام شد

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دانستنی های بانکی ،

شریفی با تاکید بر اینکه بانک‌ها مجاز نیستند که مبلغی بیش از این ارقام از مشتریان دریافت کنند، افزود: خدمات سیستم‌های "ساتنا" و "پایا" همچنان بدون کارمزد هستند و بانک‌ها به هیچ وجه نباید کارمزدی بابت آن دریافت کنند.
به گزارش مهر مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اعلام مبالغ کارمزدهای خدمات الکترونیکی بانک‌ها گفت: هیچ بانکی بدون اجازه بانک مرکزی حق گرفتن کارمزد از مشتری را ندارد.

مهران شریفی در پاسخ به این سئوال که آیا بانک مرکزی اجازه افزایش کارمزدهای بانکی در بخش خدمات الکترونیکی و شتاب را به بانک‌ها داده است یا خیر، زیرا اخیرا برخی از بانک‌ها به ویژه بانک‌های دو
کارمزدهای بانکیلتی نرخ کارمزدها را افزایش داده‌اند؟ گفت: هیچ بانکی بدون اجازه بانک مرکزی حق گرفتن کارمزد از مشتری را ندارد.

کارمزدهای بانکی

میرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی در مورد مبالغ کارمزدهای بانکی بر اساس دستور بانک مرکزی اظهار داشت: برای انتقال وجه به صورت الکترونیکی از کارتی به کارت دیگر تا مبلغ یک میلیون تومان، 500 تومان کارمزد، از یک تا دو میلیون تومان انتقال، 700 تومان کارمزد، از 2 تا 3 میلیون تومان انتقال وجه، 900 تومان کارمزد و به ازای هر یک میلیون تومان وجهی که افزایش می‌یابد، 200 تومان به نرخ کارمزد افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از طریق دستگاه‌های خودپرداز تا مبلغ 3 میلیون تومان در هر روز قابل انتقال است که حداکثر کارمزد بانکی تا 900 تومان خواهد بود، افزود: اما در داخل شعبه بانک تا مبلغ 15 میلیون تومان هم به صورت کارت به کارت قابل انتقال است.

شریفی با تاکید بر اینکه بانک‌ها مجاز نیستند که مبلغی بیش از این ارقام از مشتریان دریافت کنند، افزود: خدمات سیستم‌های "ساتنا" و "پایا" همچنان بدون کارمزد هستند و بانک‌ها به هیچ وجه نباید کارمزدی بابت آن دریافت کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی تعداد کارت‌های بانکی را در حال حاضر 120 میلیون کارت، خودپردازها را بیش از 15 هزار دستگاه و تعداد پایانه‌های فروشگاهی را نیز یک میلیون و 200 هزار دستگاه اعلام کرد.

تولید ATM و POS


ادامه مطلب

برچسب ها: کارمزدهای بانکی ،

1389/11/17

شیوه جدید كلاهبرداری از عابر بانك ها

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :اخـبار  ،

فارس: رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: چند مورد سرقت از حساب‌های كسبه بوشهر از طریق عابر بانك رخ داده و انتظار می‌رود اصناف از معامله تلفنی با افراد ناشناس خودداری كنند.

هوشمند شریفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به تازگی افرادی با تلفن‌های اعتباری كه اغلب فقط یكبار
شیوه جدید كلاهبرداری از عابر بانك هامورد استفاده قرار می‌گیرد، با كسبه و صاحبان كالا و خدمات در استان بوشهر تماس گرفته و پس از سفارش مقدار زیادی جنس، اعلام می‌كنند شركت و اداره ما پول نقدی پرداخت نمی‌كند و از آنها می‌خواهند از طریق عابر بانك، وجه خود را دریافت كنند.

شریفی افزود: زمانی كه مغازه دار یا مشتری به عابر بانك مراجعه می‌كند تا هزینه جنس فروخته شده را به حساب خود واریز كند، سارقان از وی می‌خواهند تا موجودی خود را اعلام كند.

وی تصریح كرد: پس چندین دقیقه از پشت تلفن آنها را مشغول صحبت كرده تا به گفته خودشان شیوه واریز پول به حساب شان را یاد دهند، در همین حین، شماره‌های غیر رند را به آنها عنوان مبلغ پرداختی اعلام می‌كنند و از صاحب عابر بانك می‌خواهند تا پس از ثبت این اعداد، دكمه ارسال را فشار دهد، اما وی كه از معطلی پشت باجه عابر بانك كلافه شده، با این دكمه پول را به حساب دیگری منتقل می‌كند و زمانی متوجه می‌شود اشتباه كرده كه كار از كار گذشته است.


ادامه مطلب

برچسب ها: شیوه جدید كلاهبرداری از عابر بانك ها ، عابر بانك ، هوشمند شریفی ،

1389/11/16

بانكداری الكترونیك، یك ضرورت نه یك انتخاب

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

با رشد روز افزون معاملات تجاری در سطح جهان در سالهای اخیرظهور پدیده تجارت الكترونیك و نیاز ساختاری تجارت  به حضورفعال و قدرتمند بانكهاجهت نقل وانتقال منابع مالی،بانكداری الكترونیك نیز به عنوان بخش تفكیك ناپذیر از تجارت الكترونیك مطرح شد.

پدید آمدن دو مفهوم جدیدبا عنوان پول الكترونیك E-MONEY وانتقال الكترونیك منابع EFT  یاElectronic Founds Transfer  اساس شكل گیری بانكداری الكترونیك پایه ریزی شد.

در واقع بانكداری الكترونیك اوج استفاده از فناوری انفورماتیك و ارتباطات و اطلاعات در جهت حذف دو قید زمان و مكان از خدمات بانكی است.

تعاریف بسیاری از بانكداری الكترونیك ارائه شده است،اما به طور كلی می توان گفت بانكداری الترونیكی عبارت است از فراهم آوردن امكاناتی برای كاركنان در جهت افزایش سرعت و كارایی آنها درارائه خدمات بانكی در محل شعبه و همچنین فرایندهای بین شعبه ای و بین بانكی در سراسر دنیا و ارائه امكانات سخت افزاری و نرم افزاری به مشتریانی كه با استفاده از این خدمات بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیكی در بانك،در هر ساعت از شبانه روز (24 ساعته)از طریق كانالهای ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانكی دلخواه خود را انجام دهند.

گفته می شود اگر در جامعه ای بانكداری الكترونیكی شكل بگیردباید به رونق تجارت الترونیك نیز امید بست،چون بانكداری الكترونیكی خود پیش نیازی برای ورود به دنیای پر رمز و راز تجارت الكترونیكی است.

در حالی كه در كشورهای دیگربانكها،كارت و دستگاههای خود پرداز را دراختیار مشتریانشان قرار می دهند،در كشور ما مردم بایدپولهایشان را نزد بانك بسپارندتا بتوانند كارت دریافت كنند،گرچه با وجود این هم مطمئن نیستندكه بدون حمل و نقل پول از كارت استفاده نمایندو در حالی كه خرید ساختمان برای افتتاح شعب مزیت و سرمایه ای برای  بانكهای خارجی به حساب نمی آید،اما بانكهای كشورمان افتتاح شعب جدید را به عنوان سرمایه گذاری و سوددهی بالای ساختمانها دریافته اند،مساله ای كه دور از ذهن هیچ اقتصاددانی نیست.


ادامه مطلب

برچسب ها: جارت الكترونیك ، بانكداری الكترونیك ، مزایای بانكداری الكترونیكی ، ابزارهای مورد استفاده در بانكداری الكترونیك ، محسن بیات ،

1389/11/15

پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،


به گزارش مهر، فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاه های آمریکا نسبت به فارغ التحصیلان رشته هایی مانند هنر، تاریخ و بطور کل رشته های علوم انسانی مشاغل پردرآمدتری دارند.

اطلاعات رتبه بندی پردرآمدترین رشته های تحصیلی در آمریکا به تازگی توسط سیستم اطلاعات آموزشی جامع دپارتمان آموزشی آمریکا منتشر شده و طی آن تمامی رشته ها بر حسب درآمد سالیانه فارغ التحصیلان رتبه بندی شدند.

در این رتبه بندی تنها درآمد دانشجویان دارای مدرک لیسانس، 25 سال سن با دو سال سابقه کاری مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این گزارش رشته هایی مانند پزشکی و حقوق لحاظ نشده و علاوه بر آن این آمار تنها مربوط به فارغ التحصیلانی است که در آمریکا به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند.


برچسب ها: پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی ،

تعداد کل صفحات: 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic