1389/12/27

سال نو مبارک

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    

نوروز
یادم باشد که زیبایی های کوچک را دوست بدارم حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند یادم باشد که دیگران را دوست بدارم آن گونه که هستند ، نه آن گونه که می خواهم باشند یادم باشد که هرگز خود را از دریچه نگاه دیگران ننگرم که من اگر خود با خویشتن آشتی نکنم هیچ شخصی ...نمی تواند مرا با خود آشتی دهد یادم باشد که خودم با خودم مهربان باشم چرا که شخصی که با خود مهربان نیست نمی تواند با دیگران مهربان باشد عمری با حسرت و انده زیستن نه برای خود فایده ای دارد و نه برای دیگران باید اوج گرفت تا بتوانیم آن چه را که آموخته ایم با دیگران نیز قسمت کنیم . لحظات از آن توست؛ آبی، سبز، سرخ، سیاه، سفید،... رنگهایی را که بایسته است بر آنها بزن روزهایت رنگارنگ


برچسب ها: سال نو مبارک ،

1389/12/25

کمیته‌ بال‌ چیست‌؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :گزارش ،

فعال‌ترین‌ نهاد بین‌المللی‌ درگیر نظارت‌ بانکی‌، کمیته‌ بال‌ (بازل‌) است‌. این‌ کمیته‌ مرکب‌ است‌ از نمایندگان‌ ارشد بانک‌های‌ مرکزی‌ تعدادی‌ از کشورهای‌ عمده‌ صنعتی‌ دنیا از جمله‌: آلمان‌، انگلستان‌، ایتالیا، فرانسه‌، امریکا، سویس‌، سوئد، ژاپن‌، کانادا و لوکزامبورگ‌ که‌ معمولا هر سه‌ ماه‌ یک‌ بار توسط‌ بانک‌ تسویه‌های‌ بین‌المللی‌ به‌ عنوان‌ دبیرخانه‌ دایمی‌ آن‌ در شهر بازل‌ سویس‌ تشکیل‌ می‌گردد. به‌ دلیل‌ تشکیل‌ جلسات‌ مذکور در شهر بازل‌ این‌ کمیته‌ به‌ کمیته‌ بازل‌ معروف‌ شده‌ است‌. کمیته‌ بازل‌ دارای‌ قدرت‌ قانونی‌ نیست‌، لکن‌ اکثر کشورهای‌ عضو بطور ضمنی‌ موظف‌ به‌ اجرای‌ توصیه‌های‌ آن‌ هستند.کمیته‌ بال‌
گرچه‌ بانک‌ تسویه‌های‌ بین‌المللی‌ (BIS) متعلق‌ به‌ بانک‌های‌ مرکزی‌ دنیا است‌ و ساختمان‌ آن‌ جهت‌ برگزاری‌ جلسات‌ کمیته‌ مذکور مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد، لکن‌ جدای‌ از میزبانی‌ جلسات‌ و امور تدارکاتی‌ و دبیرخانه‌یی‌ بانک‌ مورد اشاره‌، نقشی‌ در جریان‌ تعیین‌ سیاست‌های‌ کمیته‌ بال‌ ندارد.
● اقدامات‌ مهم‌ کمیته‌ بال‌

از مهمترین‌ اقدامات‌ کمیته‌ بال‌ تهیه‌ و انتشار اصول‌ پایه‌ در نظارت‌ بانکی‌ کارآ و موثر و همچنین‌ مقررات‌ مربوط‌ به‌ کفایت‌ سرمایه‌ است‌.
در حال‌ حاضر شیوه‌ نظارت‌ بر بانک‌ها در جهان‌ از نظارت‌ تطبیقی‌ به‌ نظارت‌ مبتنی‌ بر ریسک‌ تغییر یافته‌ است‌. بدین‌ لحاظ‌ بانک‌های‌ مرکزی‌ بازرسی‌ و نظارت‌های‌ مستقیم‌ خود بر بانک‌ها را با استفاده‌ از بررسی‌ گزارش‌های‌ مبتنی‌ بر نظارت‌ غیرحضوری‌ اعمال‌ می‌کنند. بدین‌ ترتیب‌ نظارت‌ مستمر بر موقعیت‌ مالی‌ بانک‌ها از طریق‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ اطلاعات‌ دریافتی‌ از آنها به‌ منظور شناسایی‌ به‌ موقع‌ ریسک‌، پیش‌گیری‌ از وقوع‌ بحران‌های‌ مالی‌ احتمالی‌ و انجام‌ اقدامات‌ اصلاحی‌ جهت‌ نیل‌ به‌ اهداف‌ نظارتی‌ صورت‌ می‌گیرد.


ادامه مطلب

برچسب ها: کمیته‌ بال‌ ، بانک‌ تسویه‌های‌ بین‌المللی ، مقررات‌ مربوط‌ به‌ کفایت‌ سرمایه‌ در ایران‌ ، کفایت‌ سرمایه‌ ،

1389/12/23

قلك دیجیتال

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

قلك دیجیتال

امروزه دیگر كمتر كسی را پیدا می كنیم كه در اتاقش از یك قلك كوزه ای استفاده كند. با وجود كار تهای اعتباری دیگر معنای پول كاغذی در حال ازبین رفتن است. این قلك جذاب نیز با استفاده از این ایده، شكاف ورودی كارت اعتباری هم دارد و میتواند بخشی از پول موجود كارت را در خود ذخیره كندتا بعدا به حسابتان واریز كند.


برچسب ها: قلك دیجیتال ،

1389/12/23

رازهای پی (به مناسبت سالروز تولد عدد پی)

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

روز پی و روز تقریب پی دو روز از سال هستند که برای ثابت ریاضی π (پی) جشن گرفته میشوند. روز پی ۱۴ مارس (در نگارش آمریکایی ۳/۱۴) است و از آنجا که سه رقم نخست پی را در بر دارد، این نام را گرفتهاست. روز تقریب پی ۲۲ ژوئیه است. این نامگذاری، بهدلیل تقریب مشهور ارشمیدس از π است که ۲۲/۷ (۲۲ تقسیم بر ۷) بودهاست. از دید ریاضی، هر دو روز بهخاطر گنگ بودن پی، روز تقریب هستند. معمولاً ۲۲ ژوئیه در کشورهایی جشن گرفته میشود که در نگارش تقویمشان، ابتدا روز و سپس ماه می آید (ماه/روز) و ۱۴ مارس در کشورهایی که ماه و سپس روز را مینویسند (روز/ماه) بزرگ داشته میشود.
عدد مشهور 3.14 یا همان عدد "پی" در پیچیده ترین حالت عددی خواهد بود که تا کنون دو هزار و 700 بیلیون رقم اعشار برای آن محاسبه شده است.
از سال ۱۹۸۸ روز ۱۴ مارس را در آمریکا روز عدد پی نام نهاده اند و جشن میگیرند. روزهای دیگری نیز برای عدد پی در دیگر کشورها تعیین شده و مراسمی برای معرفی عدد پی و اهمیت آن برگزار میشود. غیاث الدین جمشید کاشانی دانشمند ایرانی در رساله المحیطیه که درباره دایره نوشت عدد پی را با ۱۶ رقم درست پس از ممیز یافت.

اطلاعات بانکی شما در عدد "پی" دیده می شوند

عدد پی عددی بی قاعده است و می تواند برای همیشه امتداد داشته باشد، این به آن معنی است که احتمال یافتن هر نوع عددی در آن وجود خواهد داشت. تاریخ تولد، شماره تلفن و یا حتی جزئیات شماره حسابهای بانکی افراد می توانند خود را در لشگر اعداد و ارقام عدد پی پنهان کرده باشند. در عین حال با استفاده از کدهایی که اعداد را به حروف تبدیل می کند، حتی می توان آثار کامل شکسپیر و یا هر کتاب دیگری که تا کنون نوشته شده است را در میان ارقام عدد پی مشاهده کرد.


ادامه مطلب

برچسب ها: رازهای پی ،

1389/12/18

صرفا جهت اطلاع

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دانستنی های بانکی ،اون تک چشم که نوک هرم دیده میشه، نشانه دجال (موجود تکچشمی که قبل از ظهور امام عصر پیداش میشه) هستش که زشتی ها رو زیبا جلوه میده و خیلیها رو به سمت خودش میکشونه.
اگه یکم بصیرت داشته باشین این تک چشمو خیلی جاها میتونین پیدا کنین.


1389/12/18

سکه بهار آزادی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب : اسکناس و مسکوکات ،

سکه بهار آزادی یکی از مسکوکات طلای قانونی در جمهوری اسلامی ایران است، که جایگزین سکه‌های طلای پهلوی
سکه بهار آزادی
انواع سکه بهار آزادی
• از نظر شکل - سکه‌ها در دو نوع «طرح قدیم» و «طرح جدید (امامی)» هستند.
• از نظر قطع - این سکه‌ها در انواع «ربع»، «نیم»، «یک» یا «تمام»، «دو و نیم»، و «پنچ» بهار آزادی موجود هستند.
تاریخچه
پس از انقلاب اسلامی ایران، به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و با تأیید و دستور نخست وزیر دولت موقت، به مناسبت و یادبود نخستین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، اجازه ضرب انواع مسکوک طلا بنام «بهار آزادی» صادر شد. از آن زمان تاکنون، سکه‌های بهار آزادی با دو طرح مختلف ضرب شده‌اند:
از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۰ (طرح قدیم)
یک روی این سکه مزین بنام علی بن ابیطالب بود (به سه بار تکرار «علی» به خط معقلی تزیینی در داخل یک شش ضلعی، و قید عبارت «بانک ملی ایران» در زیر آن) و بر روی دیگر آن تصویر بارگاه امام رضا به همراه عبارت «نخستین بهار آزادی» و تاریخ ۱۳۵۸ منقوش بود. از آن پس تا سال ۱۳۷۰، انواع سکه‌های بهار آزادی با همین طرح تولید می‌شد.
از سال ۱۳۷۰ تاکنون (طرح جدید)


ادامه مطلب

برچسب ها: سکه بهار آزادی ، سکه ، انواع سکه بهار آزادی ، مشخصات سکه بهار آزادی ، کاربردهای سکه بهار آزادی ،

1389/12/16

رییس یعنی این

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :ویدئو ،

[http://www.aparat.com/v/a87ff679a2f3e71d9181a67b7542122c4]


بهترین ساعت برای گرفتن وجه نقد از خودپردازها، قبل از ساعت هشت صبح، ساعت 13 تا 16 و بعد از ساعت 19 است.
عابر بانکاسکناس‌های ۱۰۰دلاری

اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری جدید با طرحی تازه و امکان جعل به مراتب کمتر، فوریه ۲۰۱۱/بهمن ماه امسال به چرخه مالی ایالات متحده اضافه شده است .

به گزارش ورد آی تی , طرح اولیه این اسکناس‌ها آوریل ۲۰۱۰/فروردین‌ماه امسال رونمایی شده است. در این طرح تازه یک جوهر‌دان کنار تصویر بنجامین فرانکلین اضافه شده است که با تغییر زاویه اسکناس، ناقوس آزادی درخشان میان آن محو و مجددا پیدا می‌شود. نوار امنیتی اسکناس‌های جدید سه‌بعدی طراحی شده و مرکب آنها هم با تغییر زاویه اسکناس تغییر رنگ می‌دهد.

دستگاه‌های فعلی چاپ اسکناس می‌توانند در هر ساعت ۱۰هزار برگ اسکناس چاپ کنند اما این عدد در مورد اسکناس‌های جدید به دلیل تازگی طرح و پیچیدگی بیشتر آن به ۸۰۰۰‌برگ در ساعت تقلیل یافته است. ظرفیت دستگاه‌های چاپ ۵ ردیف ۸۸۸ برگی یا در مجموع ۴۴۴۰ برگ است که ارزش آنها معادل ۱۴٫۲ میلیون دلار/۱۴٫۲ میلیارد تومان خواهد بود.


ادامه مطلب

برچسب ها: اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری ، اسکناس ،

1389/12/13

كارمندان نمونه

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :ویدئو ،کارمنـدان ،

[http://www.aparat.com/v/03afdbd66e7929b125f8597834fa83a463]


تعداد کل صفحات: 2 1 2
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو