فارس: شركت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا روز گذشته با ارایه مدارك لازم معامله بلوك 5 درصدی بانك صادرات را قطعی كرد و مالك840 میلیون و 150 هزار سهم به ارزش 168 میلیارد تومان شد.

سومین بلوك 5 درصدی بانك صادرات در حالی 16 خردادماه بعد از رقابت 4 گروه در شش روز كاری به صورت 25 درصد نقد و باقی اقساط سه ساله معامله شده بود كه شركت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا روز گذشته در مهلت 30 روزه تعیین شده با ارایه مدارك لازم، قطعیت آن را احراز كرد.

بدین ترتیب 840 میلیون و 150 هزار سهم این بانك به قیمت هر سهم 2002 ریال و به ارزش 168 میلیارد تومان وارد سبد سهام سرمایه گذاری سینا شد. این شركت هر چند به نوعی وابسته به بنیاد مستضعفان است اما مسئولان آن می گویند سرمایه گذاری سینا هیچ ارتباطی با بنیاد ندارد.

عرضه سومین بلوك 5 درصدی بانك صادرات توسط سازمان خصوصی سازی در حالی از 8 خرداد انجام شده بود كه ارزش پایه این بلوك حدود 112 میلیارد تومان بود، زیرا قیمت هر سهم 840میلیون و 150 هزار سهم بانك صادرات به قیمت تابلوی بورس به اضافه 20 درصد به شرط آنكه از مبلغ هزار و 343 ریال كمتر نباشد، تعیین شده بود.

این در حالی است كه شركت روغن نباتی كشت و صنعت ماهی دشت و 4 سرمایه گذار حقیقی فعال در بازار سرمایه دو بلوك قبلی و 5 درصدی این بانك را سال گذشته به قیمت هر سهم 1424 ریال و به ارزش تقریبی200 میلیارد تومان از سوی كارگزاری های حافظ و بانك صادرات خریداری كرده بودند.


برچسب ها: سرمایه‌گذاری سینا ،

1389/04/31

تبلیغات خاطره انگیز قدیمی(سری اول)

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :تبلیغـات جالب ،

ادامه مطلب

برچسب ها: تبلیغات خاطره انگیز قدیمی ،


                                                               بانک سینا،http://www.hsb-sina.mihanblog.com

مجمع عمومی سالیانه بانک سینا با حضور بیش از 95 درصد از سهامداران و به ریاست دکتر ایرج پورحسین اکبریه نماینده سهامدار عمده و عضو هیئت مدیره بانک سینا روز دو شنبه 28 تیر ماه جاری در سالن اجتماعات هتل اوین تهران برگزار شد. هیأت رئیسه مجمع مرکب از آقایان رحمت الله صادقیان نماینده بنیاد علوی به عنوان ناظر اول، دکتر عبدالناصر همتی نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک سینا، امین شیرکانی نماینده شرکت گسترش الکترونیک سینا به عنوان ناظر دوم و حسین فرزان معاون اعتبارات و سرمایه گذاری بانک سینا به عنوان دبیر جلسه و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی بود.

   در این جلسه دکتر عبدالناصر همتی نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک سینا با اشاره به اهم اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرای بانک سینا، سال 88 را، سال حضور فعال این بانک در عرصه بانکداری با استفاده از مزیتهای جدید ناشی از تبدیل به بانک دانست و اهم اقدامات انجام شده را در اولین سال فعالیت بانکی به شرح ذیل تشریح نمود.


ادامه مطلب

برچسب ها: مجمع عمومی سالیانه بانک سینا ، دکتر ایرج پورحسین اکبریه ، دکتر عبدالناصر همتی ، قیمت هر سهم بانک سینا ،

دنبالک ها: بازدهی 205 درصدی سهام بانک سینا ،

1389/04/29

خانه رئیس جمهور هفتمین کشور فقیر دنیا

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،
ادامه مطلب

برچسب ها: خانه رئیس جمهور هفتمین کشور فقیر دنیا ،

مرکز آمار ایران شماره تماسی برای پاسخگویی درباره فرم های اطلاعات اقتصادی خانوار اعلام کرد

به گزارش واحد مرکزی خبر ،‌ مرکز آمار ایران اعلام کرد: با توجه به تماس های مکرر هموطنان در باره فرم های اطلاعات اقتصادی، به اطلاع می رساند، تلفن 8587 ـ 021 این مرکز جهت پاسخگویی به هموطنان راه اندازی شده است و آماده پاسخگویی است.


برچسب ها: مرکز آمار ایران ، تکمیل فرم های اطلاعات خانوار ،

1389/04/28

توقف انتشار ایران چکهای جدید

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :اخـبار  ،

مهر: بانک مرکزی در واکنش به گزارش مهر سیاست چاپ ایران چک توسط این بانک را سیاستی موقتی دانست و از توقف انتشار ایران چکهای جدید و جمع آوری و ابطال تدریجی آنها در آینده خبر داد و اعلام کرد این بانک تاکنون 214 میلیون برگ ایران چک منتشر کرده است.

بانک مرکزی در خصوص گزارش خبرگزاری مهر در تاریخ 14تیرماه جاری تحت عنوان " فقط یک بانک مرکزی در دنیا چک پول منتشر می کند" توضیحاتی را ارسال کرد که در ذیل می آید:

" توسعه نظامهای پرداخت سالم و کارآمد ارتباط تنگاتنگی با اجرای موثر سیاستهای پولی، تسهیل مبادلات اقتصادی، توسعه نظام مالی، ثبات مالی و اهداف توسعه اقتصادی کشوردارد. در این رابطه نظام های پرداخت برای اجرای موثر سیاست پولی و اثرگذاری بر فعالیتهای مالی و اقتصادی کل کشور از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

بانکهای مرکزی به عنوان مهمترین نهاد مالی هر کشور نقش کلیدی و موثری در راهبری، تنظیم و توسعه نظام های پرداخت و حفظ سلامت و کارآیی آن ایفا می کنند در همین راستا، انتشار اسکناس و مسکوک و تامین مطلوب و به موقع نیازهای نقدینه مردم و بانکها به طرق مقتضی یکی از اقدامات کلیدی بانک مرکزی برای تسهیل مبادلات و کمک به رونق اقتصادی کشور محسوب می شود.

با توجه به عدم اصلاح مناسب قطع های اسکناس طی سالهای گذشته، انتشار چک پولهای بانکی توانسته بود تا حدودی به حل مشکلات مربوط به تامین وجه نقد برای پاسخ به نیاز مشتریان و انجام مبادلات در کشور کمک نماید. اما رواج گسترده آنها تبعات منفی زیادی به همراه داشت که از آن جمله می توان به تشدید رشد بی رویه نقدینگی، تضعیف انضباط و ثبات پولی، کاهش کارآمدی سیاست های پولی و افزایش تورم در کشور اشاره کرد.


ادامه مطلب

برچسب ها: تسهیل مبادلات اقتصادی ، توسعه نظام مالی ، انتشار چک پول ،

1389/04/27

تبلیغات زیبای ورزشی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :تبلیغـات جالب ،

تبلیغات زیبای ورزشی،http://www.hsb-sina.mihanblog.com


http://www.hsb-sina.mihanblog.com،تبلیغات زیبای ورزشی


ادامه مطلب

برچسب ها: تبلیغات زیبای ورزشی ،

1389/04/26

رشد نقدینگی، تهدید یا فرصت؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

چرا و چگونه رشد نقدینگی حاصل شد نباید از نظر دور بماند، زیرا رشد نقدینگی توسط بخش خصوصی صورت نمی پذیرد. در گفت وگوی مدیرکل محترم بانک مرکزی صراحتا اشاره به اخذ مجوز افزایش سرمایه بانک ها شد، این افزایش سرمایه چگونه به کار گرفته می شود در حالی که نظام بانکداری ما به جز تغییر چند ماشین و مدیریت دارای تغییر خاص یا ساختاری نشده پس باید به انتظار افزایش نقدینگی و یا واماندگی در همین مقادیر را برای سال های بعد نیز شاهد باشیم. هدف به چالش کشیدن نه نظام بانکداری است و نه مدیریت بانکی، بلکه تبیین این موضوع که اساسا رشد نقدینگی یک فرصت است یا تهدید، کشوری که از بدهی بترسد نه تنها از سرمایه های خود استفاده نمی کند، بلکه در کنز سرمایه و نقدینگی در خانه خود، انباشت پولی می کند، در اقتصاد امروز دنیا شاهد هستیم که بدهکارترین کشور دنیا در حالی که ارزش پولش نیز کاهش می یابد رشد اقتصادی آن نسبت به سال های قبل بهتر می شود، آنها چه کردند!

با جادو که این اتفاق نمی افتد پس یافتن راهکارهای اساسی که در اقتصاد جهانی کشوری چون چین همچون پسربچه ای شیطان به در و دیوار عالم می کوبد تا رشد اقتصادی دورقمی خود را حفظ کند، نشان دادن آمارهای غیرقابل باور در داخل نمودی غیرمنطقی خواهد داشت.


ادامه مطلب

برچسب ها: رشد نقدینگی ،

1389/04/26

لوگوی جدید باشگاه استقلال !

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عکس وکاریـکاتور ،

لوگوی جدید باشگاه استقلال،http://www.hsb-sina.mihanblog.com


برچسب ها: لوگوی جدید باشگاه استقلال ،

مدیر اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی میانگین سالانه جمع آوری اسکناس فرسوده در کشور را حدود ‪ ۶۰۰‬تا ‪ ۷۰۰‬میلیون قطعه ذکر کرد و افزود: متوسط هزینه جمع آوری و امحا این تعداد اسکناس حدود ‪ ۲۰۰‬تا ‪۲۵۰‬ میلیارد ریال است.
بهزاد قیاسوند افزود: فرآیند جمع آوری اسکناس‌های فرسوده هفتگی و یا دو هفته یکبار است.
وی ارزش اسکناس فرسوده جمع آوری شده در سال‌های گذشته را متفاوت دانست و افزود: با توجه به اینکه اسکناس‌های جمع آوری شده دارای مبالغ متفاوتی است، ارزش و میزان جمع آوری آنها در سال‌های مختلف متغیر است.
مدیر اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی تصریح کرد این بانک به موجب ماده سه قانون پولی و بانکی اقدام به نشر اسکناس می‌کند که این امر دارای هزینه زیادی است و از مردم تقاضا می‌شود در حفظ و نگهداری اسکناس ها نهایت دقت را داشته باشند.
وی در پایان اسکناس دو هزار تومانی را بیشترین اسکناس موجود و در گردش در کشور عنوان کرد.
منبع : ایرنا


برچسب ها: اسکناس فرسوده ، اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی ، بهزاد قیاسوند ،

تعداد کل صفحات: 11 1 2 3 4 5 6 7 ...
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic