1389/06/31

سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم چه می‌شوند؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :اخـبار  ،

اینكه بانك‌ها این قدر بر روی قرعه‌كشی سپرده‌های قرض‌الحسنه تاكید دارند نشان می‌دهد منابعی كه از محل قرض‌الحسنه پس‌انداز و همچنین جاری برای این بانك‌ها حاصل می‌شود بسیار شیرین است چون سودی برای آن پرداخت نمی‌شود. جالب اینكه بانك‌های دولتی یا آن‌ها كه دولت در آن‌ها سهام‌دار است تبلیغات بسیار گسترده‌ای در این زمینه دارند و به نوعی پیشتاز هستند.
به گزارش ایسنا واقعیت این است رقم چشمگیری از منابع بانک‌ها از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاری مردم تامین می‌شود اما اینكه این منابع صرف چه اموری می‌شود پرسشی بی‌پاسخ است.
مطابق قانون منابع قرض‌الحسنه صرفا باید صرف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه شود اما اختلاف این دو رقم با یكدیگر بسیار چشمگیر است.
و نشان می‌دهد بیشتر منابع قرض‌الحسنه‌ای که مردم در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهند، به صورت تسهیلات مشارکتی، مضاربه‌ای و یا سرمایه‌گذاری صرف می‌شود.

آخرین آمارهای مربوط به بهمن‌ماه 88 نشان می‌دهد كه تنها 54 درصد منابع قرض‌الحسنه بانك‌ها صرف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه شده است. علاوه بر این، اینكه تسهیلات قرض‌الحسنه به چه كسانی داده می‌شود محل سوال است.

در روزهایی كه گرفتن تسهیلات بر اساس عقود مبادله‌ای و با سود 12 درصد هم نیاز به صف‌های طولانی و مدت زمان انتظار بیش از یك سال دارد، اینكه فردی بتواند تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت كند به معجزه می‌ماند.
بانك‌ها باید به طور صریح پاسخ دهند كه چند درصد از سپرده‌های قرض‌الحسنه مردمی را به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مردم قرار می‌دهند و این تسهیلات به چند نفر اختصاص داده شده است؟


برچسب ها: سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم چه می‌شوند؟ ، سپرده‌های قرض‌الحسنه ، قرعه‌كشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ،

1389/06/30

تراکنش

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :بانـکداری الکتــرونیک ،آمـوزش ،

در هنگام مطالعه مقالات و مطالب مربوط به تجارت الكترونیك، مدام واژه Transaction (یا فارسی آن تراكنش) تكرار می‌شود. گاهی از واژه <مبادله> نیز به عنوان معادل این اصطلاح استفاده می‌شود كه البته غلط نیست و مفهوم را تاحدودی می‌رساند، اما بهتر است یك‌بار برای همیشه معنی دقیق این كلمه را یاد بگیریم. تراكنش دقیقا به معنی مجموعه عملیاتی است كه فقط وقتی كامل می‌شود كه تمام کارمند بانک سینا،http://www.hsb-sina.mihanblog.comاجزای آن كامل شده باشد. به عبارت دیگر حتی اگر یكی از عملیات فرعی كامل نشود، كل عملیات باطل خواهد شد. مثلا خرید ساده یك كالا را در یك بقالی در نظر بگیرید. این فرآیند ساده شامل چند مرحله جزئی است: 1 پرداخت پول از جانب شما 2 دریافت پول از جانب فروشنده 3 دریافت كالا از سوی شما. اگر به عنوان مثال دو مرحله نخست انجام شود ولی مرحله سوم انجام نشود، كل معامله باطل است. تراكنش به همین معناست. این اصطلاح از آن رو در تجارت الكترونیك استفاده می‌شود كه تاكید شود تا تمامی مراحل جزئی یك معامله الكترونیكی انجام نشود، آن معامله اعتباری نخواهد داشت. معنی دیگر این حرف آن است كه اگر كاربری، پولی از كارت‌اعتباری خود پرداخت كند، اما درست در لحظه‌ای كه قرار است این پول به حساب الكترونیكی فروشنده واریز شود ناگهان برق قطع شود، و یا در شبكه ارتباطی خللی پیش بیاید، پول وسط راه گم نخواهد شد. در اصل، این پول مادامی كه تراكنش كامل نشود، واقعا از حساب كاربر خارج نمی شود.


برچسب ها: تراکنش ،

1389/06/30

45 توصیه برای داشتن شعبه ای بهتر

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :آمـوزش ،

1- هر ابزار تبلیغاتی کارکردی دارد . بروشور روی استندهای مخصوص  ، پوستر در محل تابلوی اعلانات ، تراکت برای توزیع بیرونی و .... .  پس از نصب تراکت و بروشور روی دیوار خودداری شود

2- استندهای ایستاده در دید مشتریان بوده و تجهیزات شعبه پشت آن قرار نگیرد . تجهیزاتی چون دستگاه پول شمار

3- دستگاه پرینتر و اسکنر محل مناسبی برای قراردادن پرونده ها روی آنها نیستند .

4-  تجهیزات و ملزومات دور میز کار نشانه نحوه کار کردن و خصوصیات رفتاری است ، میز کار خود را تمیز و مرتب نگاه داشته تا مشتری احساس خوشایند نظم و ترتیب داشته باشد .

5- از پرینت ها سیاه و سفید در هیچ کجای شعبه استفاده نشود .

6- با توجه به اینکه باجه ها محل مستقیم مواجهه با مشتریان هستند . حتی المقدور از چیدن وسائل شخصی یا نصب تصویر غیر رسمی خودداری گردد .

7- در فواصل زمانی کوتاه تری  زیردستی های مهر و استامپ را عوض شود .

8- فرم های مورد استفاده را در فولدرهای مخصوص جای داده و از پراکندن آنها روی میز خودداری گردد .

9- خوردن و آشامیدن پشت میز کار مجاز نیست . به این الزام دقت شود .

10-همکار خدماتی شعبه در فواصل زمانی کوتاه تری فیش ها و برگه های نوبت دهی اضافی  و ... را جمع آوری کنند . مشتریان تنها در اول و آخر وقت به شعبه مراجعه نمی کنند که تا آن زمان صبر شود .ادامه مطلب

برچسب ها: 45 توصیه برای داشتن شعبه ای بهتر ،

کارمند بانک سینا،http://www.hsb-sina.mihanblog.com


برچسب ها: اسكناس های بسته بندی شده در بانك Chuseok سئول كره جنوبی ،

1389/06/30

چرا بانکداران بزرگ نداریم ؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

*احسان باقری
مطلب منتشر شده در شماره 2162 روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 3 شهریور ماه 89 با عنوان \"تجربه های موفق یک اقتصاد دان در فقرزدایی \" که به بررسی عملکرد بانک گرامین بنگلادش مربوط می شد حاوی نکات بسیار ارزشمندی بود که به همراه خود سئوالات بسیاری را برایم آفرید .

سئوال اول و اساسی آن است که چرا ما بانکی چون بانک گرامین نداریم ؟ یا حتی عمیق تر از آن چرا بانکدارانی چون محمد یونس (موسسه بانک گرامین ) نداریم ؟
قبل از ورود به بحث باید به صحبتهای محمد یونس در یکی از مصاحبه های انجام شده توجه کرد . او معتقد است : \"تمام انسان‌ها کارآفرین به دنیا می‌آیند. برخی این فرصت را برای کارآفرینی به دست می‌آورند و برخی دیگر هیچ گاه از این فرصت برخوردار نمی‌شوند. یک وام کوچک می‌تواند شانسی برای کشف توانایی شخصی باشد. تمام انسان‌ها دارای یک مهارت هستند - مهارت بقا. این واقعیت که انسان‌ها زنده هستند این موضوع را ثابت می‌کند. فقط از این مهارت حمایت کنید، خواهید دید چگونه انسان‌ها آن مهارت را به کار می‌گیرند.\"
موضوع خیلی ساده است . این موضوع در واقع یک جمله اخلاقی یا فلسفی صرف نیست . یک رسالت است که یک اقتصاددان برای خود برگزیده است . رسالتی که امروز نتیجه آن 6 میلیون تسهیلات گیرنده فقیر است . 2400 شعبه و فعالیت در 78 هزار روستا . رسالتی که جدا از دستاوردهای مالی رنجهای انسانی بسیاری را التیام بخشیده و ارزشمندترین دارایی یک انسان یعنی امید را برای ذینفعان خود به ارمغان آورده است . آرمانی که یک انسان به آن جامعه عمل می پوشاند و میلیونها نفر از ثمرات آن بهره مند می شوند . دنیا هم به استقبال این آرمان و ایده آل می رود و آن را با یکی از برترین جوایز خود (نوبل اقتصاد ) پاسداری می کند .شاید یکی از دلایلی که ما در ایران بانکدارانی چون محمد یونس نداریم نداشتن انسانهایی است که آرمانها و رسالت هایی اینچنین بزرگ دارند ، باشد .


ادامه مطلب

برچسب ها: بانک گرامین ، چرا بانکداران بزرگ نداریم ،

1389/06/30

قیمت‌ بلندترین برج مسكونی ایران

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،گزارش ،

کارمند بانک سینا،http://www.hsb-sina.mihanblog.com

بلندترین برج مسكونی ایران واقع در كردستان تهران، با بیش‌از 500 واحد مسكونی و 11 پنت‌هاوس ركورد بالاترین ارزش ملك را در بازار مسكن، به نام خود ثبت كرده است. این ركورد فاصله زیادی با متوسط قیمت مسكن در پایتخت دارد. در حال حاضر قیمت پایه هرمتر مربع از بنای مسكونی «برج تهران» سه‌میلیون و 800‌هزار تومان تعیین شده، در حالی كه میانگین قیمت مسكن در تهران هم‌اكنون به یك‌میلیون و 400‌هزار تومان رسیده است.

تهرانی‌ها «برج تهران» را به ساختمان بال‌دار می‌شناسند، اما ساكنان این برج محل زندگی‌شان را به «جزیره» تشبیه‌ می‌كنند چون دورتادور آن را بزرگراه محصور كرده و همه نوع امكانات تجاری، اداری، ورزشی و تفریحی در آن وجود دارد.

عوامل فروش در «برج تهران» قیمت‌‌ها را از مرداد سال گذشته تاكنون تغییر نداده‌اند، اما این به معنی نفوذ ركود مسكن به «جزیره 550 واحدی كردستان تهران» نیست.

قیمت پایه برای فروش هر واحد مسكونی در برج تهران سه‌میلیون و 800‌هزار تومان تعیین شده كه هر چقدر طبقات افزایش پیدا می‌كند، قیمت نیز زیاد می‌شود تا اینكه در طبقه 55 ارزش هر مترمربع به 7‌میلیون و 200‌هزار تومان می‌رسد.

قیمت 12 سال پیش

خانه‌های برج تهران 12 سال پیش 7 برابر قیمت روز بازار پیش‌فروش شد! ساكنان قدیمی این برج می‌گویند در سال 76، برخی واحدها متری 700 تا 800‌هزار تومان پیش‌فروش شد. در آن سال طبق مستندات وزارت مسكن، قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران، 156‌هزار تومان بود.

رمز ورود به این جزیره 550 واحدی پول است. همه نوع قشر با هر نوع ویژگی و خصوصیت زندگی كافی است پول كافی برای خرید یكی از واحدهای این برج را داشته باشد.

مجردها یا سالمندان می‌توانند واحدهای 40 متری را صاحب شوند. خانوارهای تعداد بالا می‌توانند در واحدهای 200 تا 300 متری اقامت دائمی داشته باشند. برای سرمایه‌دارها هم پنت‌هاوس در نظر گرفته شده است.


ادامه مطلب

برچسب ها: ‌ بلندترین برج مسكونی ایران ، ساختمان بال‌دار ، پنت‌هاوس ،

1389/06/30

استخدام بانک سینا

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :استـخـدام ،

بانک سینا،آرم بانک سینا

شرایط عمومی استخدام:

1- حداقل مدرك تحصیلی لیسانس در رشته های مرتبط و مورد نیاز بانك سینا

2- حداقل معدل كتبی14

3- سایر شرایط احراز به تشخیص و تایید كمیته استخدام

 

                      جهت تکمیل فرم استخدام بانک اینجا را کلیک کنید

                      جهت تکمیل فرم استخدام شرکت های تابعه اینجا را کلیک کنید

" مسئولیت صحت و سقم كلیه اطلاعات مندرج در این فرم به عهده متقاضی میباشد. بدیهی است در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در هر مرحله از بررسی پرونده متقاضی طبق ضوابط  و مقررات بانك عمل خواهد شد."

بعد از تکمیل فرم استخدام منتظر تماس تلفنی ما باشید. در صورت نیاز به تخصص شما با شما تماس گرفته می شود.


برچسب ها: استخدام بانک سینا ، بانک سینا ، استخدام ،

1389/06/30

تقدیر از زنـان بانکــدار ایرانی موفق

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :اخـبار  ،

در جشنواره بین المللی" ایران بانک 2010" که مهم ترین رویداد بانکی کشور در سال جاری خواهد بود زنان بانکدار ایرانی موفق ، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.
به گزارش بینا به نقل ازاولین جشنواره بین المللی " ایران بانک 2010 " ، در مراسم اختتامیه این جشنواره که از 29 آبان ماه تا 2 آذر ماه امسال با حضور بانکها سراسر کشور برگزار می شود زنان بانکدار ایرانی موفق ، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.
تا چندی پیش، تعداد انگشت شماری از زنان در هیئت مدیره بانکها و مراتب بالای تصمیم گیری و سیاستگذاری عرصه های مالی حضور داشتند. با این همه، چند سالی است که وضعیت حاکم بر ترکیب جنسیتی نقش آفرینان صنعت بانکداری دستخوش دگرگونی شده است. بسیاری از کارشناسان بانکی و مالی بر این اعتقادند که وارد کردن زنان به مناصب بالای مدیریت بانکها، حرکتی هوشمندانه و دوراندیشانه می باشد. زنان در سرتاسر جهان، با در اختیار داشتن توانائی، مهارت و تجربه فراوان و ارزشمند، بهترین گزینه برای ایجاد تحول و پیشرفت همه جانبه به حساب میآیند.
تا چند سال قبل، حضور بانوان در صنعت بانکداری به اشتغال زنان در پستهای اجرائی و صف، به ویژه صندوقداری یا حسابداری محدود میشد و زنان را به بخشهای مدیریتی و ستادی بانکها راهی نبود، اما امروزه وضعیت به طور کامل تغییر یافت است. اقتصاددانان و کارشناسان امور بانکی نیز بر این اعتقادند که حضور پررنگتر و مستمر بانوان در پستهای عالی و تعیین کنندهای چون عضویت در هیئت مدیره و یا حتی مدیرعاملی بانکها، میتواند بر کیفیت نهائی بانکها در حوزه های چون مدیریت عملیات، مدیریت ریسک و استراتژی بندی بیفزاید و تحولات مثبت فراوانی را در این عرصه ها به وجود آورد.
لازم به ذکر است در بخش جنبی جشنواره "ایران بانک 2010" نیز نشست های تخصصی با حضور فعالان عرصه بانکداری الکترونیک و مسوولان واحدهای بانکداری الکترونیکی بانکهای سراسر کشور برگزار می شود که عمده مباحث آن مربوط به امضاء دیجیتال،Core Banking ، هماهنگی بانکها در سیستم بانکداری الکترونیکی و چالشهای پیش رو خواهد بود.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی اولین جشنواره بین المللی "ایران بانک 2010" به نشانی www.ntpco.ir مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این جشنواره از طریق پست الکترونیک به نشانی info@NTPCO.IR ارتباط برقرار کنند. شماره تلفنهای 01512252661 و01512251727 برای پاسخگویی به علاقمندان و شماره 09373466485 برای ارسال پیام کوتاه به روابط عمومی جشنواره ، درنظر گرفته شده است.
منبع:بینا


برچسب ها: زنـان بانکــدار ایرانی ، تقدیر از زنـان بانکــدار ایرانی موفق ، ایران بانک 2010 ،

1389/06/30

تاسیس بانك، هتل و كافی‌‌شاپ استقلال

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :گزارش ،

فارس: سرپرست باشگاه استقلال از تاسیس بانك، كافی‌شاپ و هتل 4 ستاره این باشگاه در آینده‌ای نزدیك خبر داد.علی فتح‌الله‌زاده به بهانه آغاز به كار عملیات اجرایی كمپ استقلال گفت و گویی با سایت باشگاه انجام داده است:

*مراحل عملیاتی فاز یك كمپ به كجا رسیده است؟

-خدا رو شكر، طبق برنامه‌ریزی در حال انجام است. ساختمان اداری در شرف تكمیل است. سقف آن زده شده و كف ساختمان در حال آماده شدن است. به محض تكمیل شدن ساختمان اداری، بخشی از باشگاه را به آنجا منتقل می‌كنیم. شخصا به همراه برخی قسمت‌ها و معاونان به آن ساختمان نقل مكان می‌كنیم تا از نزدیك پیگیر احداث كمپ باشیم.

*غیر از ساختمان اداری، قسمت‌های دیگری هم در دست ساخت است؟

- با كمك و مساعدت شهردار محترم منطقه 5 در حال احداث زمین چمن مصنوعی هستیم كه از دیشب هم كار شروع شده است و انشاا... طی یكی دو ماه آینده آماده شده و به بهره‌برداری می‌رسد. زمین چمن مجموعه هم تا 8 ماه آینده قابل استفاده خواهد بود.

*فاز دوم كه شب گذشته قراردادش نهایی شد شامل چه قسمت‌هایی است؟

-فاز دوم شامل رستوران و كافی‌شاپ و fanshop و هتل چهار ستاره است كه هم استقلالی‌ها و هم سایرتیم‌ها كه به تهران می‌آیند می‌توانند از آن استفاده كنند. ضمن آنكه در فاز دوم سونا و استخر و یك سالن چند منظوره هم به بهره‌برداری خواهد رسید.

*به این ترتیب كمپ استقلال یكی از مجهزترین كمپ‌ها خواهد بود كه قابلیت رقابت با كمپ‌های بزرگ‌ترین باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا را خواهد داشت؟

-امیدواریم چنین شود. لازم به ذكر است كه تصمیم بر آن داریم كه در قسمت شاپینگ كمپ با بزرگ‌ترین برندهای ورزشی دنیا همچون نایك، آدیداس و... وارد مذاكره شده و نمایندگی این برندها را در قسمت شاپینگ افتتاح كنیم، یك شعبه بانك هم به منظور رفاه بیشتر هواداران و مسائل اداری و مالی باشگاه تاسیس خواهد شد.

*ممكن است نام بانكی كه قرار است شعبه‌اش در كمپ استقلال تاسیس شود ذكر كنید؟


ادامه مطلب

برچسب ها: تاسیس بانك ، بانک استقلال ، سرپرست باشگاه استقلال ،

1389/06/29

مراسم افتتاح کارتهای اعتباری

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عکس وکاریـکاتور ،

کارمند بانک سینا،http://www.hsb-sina.mihanblog.com


ادامه تصاویــر

برچسب ها: مراسم افتتاح کارتهای اعتباری ،

تعداد کل صفحات: 11 1 2 3 4 5 6 7 ...
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو