ثروتمندان


باز هم برای اولین بار در ایران

مستند دیدنی ثروتمندان

 

آیا تابحال اندیشیده‌اید، در صورتی که پول هیچ ارزشی نداشته باشد، زندگی چه ماهیتی پیدا می‌کند!

مستند " ثروتمندترین افراد دنیا"، با معرفی منحصربفرد افراد فوق ثروتمند و مکانهایی که متعلق به آنهاست، به این پرسش پاسخ می‌دهد.

 در این مستند دنیای سِری میلیونرها را کاوش کرده و خواهید دید که آنها چگونه ثروتهای عظیم خود را بدست آوردند. از جمله با طراح املاک، جرمی پاکستون، ثروتمند استرالیایی صاحب بارها و رستورانهای زنجیره‌ای، جاستین همز، و نیز با مگنوس شوینگ، خالق محبوب‌ترین شخصیت کارتونی کودکان با نام اسپورتاکوس، آشنا می‌شویم.

این مستند در دو فصل و در 19 قسمت تهیه شده است که هر 4 روز یک بار شما را به دیدن 4 قسمت از این مجموعه دعوت می کنیم.

این مستند ساخت سال 2007-2008 می باشد

 

قسمت های این مستند عبارت است از:


ادامه مطلب

برچسب ها: دانلود مستند دیدنی ثروتمندان ،

1389/09/23

ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،

می گویند که حسین خیلی غریب بود. مظلوم و بی یار و یاور بود. الحق که چه سرگذشت تلخ و دردناکی داشت این حسین. باید سالهای سال برایش عزاداری کنیم و نوحه سر دهیم و سیه بپوشیم و بر سر و سینه زنیم. جانم به فدای حسین(ع) که پس از گذشت چهارده قرن هنوز هم مظلوم است!
آری برادر. من این حسین را می گویم و اما این تمام حسین(ع) نیست.

حسینی که من می شناسم، تمام اینها که تو گفتی در وصفش درست است، اما اینها تعریف حقیقی حسین(ع) نیست.
حسینی که من شناختم، حسینی بود که نمی خواست بهانه عزا و گریه من و تو باشد. نمی خواست که هزار و چهارصد سال بعد، من و تو، تنها به فکر مصائب و دردها و غربت و تشنگی اش باشیم و گریه کنیم و بر سر بزنیم.

حسین(ع) به کربلا نرفت تا ما تمام سال غرق کبیره و صغیره باشیم اما ده روز ابتدای محرم، سیه پوش شویم و ناله کنان به خیابان بریزیم که یا حسین و یا الهی العفو ...

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

برادر، حسین(ع) به کربلا نرفت تا من و تو، بهانه ای داشته باشیم برای گریه کردن و اشک ریختن. نه اینکه گریه و اشک بر عزای حسینِ زهرا ناپسند باشد که والله اجر قطره قطره این اشکها را تنها خدا می داند و بس.

اما برادر؛
حسین(ع)، به کربلا رفت تا مبادا اسلام، آنگونه که معاویه ها و عمر و عاص ها و یزیدها و شمرها و عمر سعدها می خواهند، اسلام سازش و تسلیم، اسلام زر و زور و تزویر، اسلام سرمایه داری منهای عدالت، اسلام کاخ های مرمرین، اسلام مرفهین بی درد و در یک کلام اسلام شیطانی شناخته شود.

حسین(ع)، با تمام اهل بیتش، با زن و فرزند و کوچک و بزرگش، و با بهترین یارانش (که سلام و درود خدا بر آنها باد) به کربلا رفت، تا اسلام حقیقی زنده بماند.

حسین(ع)، رفت تا اسلامی که برایش سنگ ها به دندان محمد(ص) خورد و خاکسترها بر سرش پاشیده شد و جگر حمزه ها برایش دریده شد زنده بماند.


ادامه مطلب

1389/09/22

چطور پول خرج كنیم؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

گاهی وقت‌ها عدم موفقیت‌های مالی به علت داشتن الگوهای مالی قدیمی و نادرست اتفاق می‌افتد.
شما با تغییر این الگوها، می‌توانید رفتارهای مالی‌تان را بهبود بخشید و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا كنید.

یك راه خوب برای خارج‌شدن از چهارچوب الگوهای قدیمی این است كه برنامه مالی مشخصی داشته باشید و مصارف و مخارج‌تان را بودجه‌بندی كرده و درصد مشخصی از درآمدتان را به كارها و فعالیت‌های موردنظرتان تخصیص دهید و سعی كنید از این الگو پیروی كنید.

این كار كمك می‌كند تا بهتر بتوانید هزینه‌هایتان را مدیریت كنید. برای شروع می‌توانید از الگوی پیشنهادی زیر استفاده كنید.   
55 درصد برای نیازهای اصلی و روزمره:

معمولا بیشترین بخش درآمد، صرف مواردی مانند خوراك، پوشاك، مسكن، بیمه، لوازم خانگی و چیزهایی از این دست – كه جزء ضروریات زندگی هستند – می‌شود. این موارد هزینه‌های بالایی دارند اما آن‌قدر ضروری هستند كه نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی كرد.
 
10 درصد برای یادگیری و آموزش:
برای تقویت قوای ذهنی و افزایش توانایی‌هایتان و برای اینكه بیشتر بیاموزید و رشد كنید، مبلغی درنظر بگیرید. با این كار موقعیت‌ها و فرصت‌های جدیدی پیش رویتان قرار خواهد گرفت و به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بیشتری دست پیدا خواهید كرد.
 
10 درصد برای تفریح و لذت:


ادامه مطلب

برچسب ها: چطور پول خرج كنیم؟ ،

1389/09/22

طرح سپرده ویژه سینا اجرایی شد

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :بانـک سـیـنا ،

بانک سینا

"طرح سپرده ویژه سینا" با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات متنوع بانکی در شعب بانک سینا اجرایی شد.

در این طرح، سپرده گذاران با افتتاح سپرده ای مشابه به سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت سه ماهه به نام "سپرده ویژه سینا" در ابتدا از نرخ سود علی الحساب سه ماهه یعنی 8 درصد بهره مند می شوند و در صورت تداوم سپرده گذاری، پس از ماه سوم، سپرده آنها تبدیل به سپرده 6 ماهه شده و مشمول نرخ سود 11 درصد خواهد شد.

همچنین در صورت استمرار سپرده گذاری پس از ماه ششم، این سپرده مشمول سپرده یکساله شده و از سود علی الحساب 14 درصد سالیانه برخوردار خواهد شد.


برچسب ها: طرح سپرده ویژه سینا ، بانک سینا ،

1389/09/17

استرس شغلی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :کارمنـدان ،

استرس شغلی

پدیده استرس یا فشار عصبی از مسایل بسیار حاد كنونی سازمان‌ها می‌باشد كه سلامت جسمی و روانی نیروی كار را به خطر انداخته و هزینه سنگینی را به سازمان‌ها وارد ساخته است، گروهی از صاحب‌نظران رفتار سازمانی، استرس ناشی از شغل را بیماری شایع قرن نامگذاری كرده‌اند شاید هم به راستی دوران ما عصر استرس‌ها است كه در آن انسان بیش از هر زمان دیگر در معرض عوامل استرس‌زا قرار گرفته و مسایل و مشكلات زیادی از هر سو او را احاطه كرده است: این عوامل استرس‌زا به طور حتم با پیچیدگی روزافزون سازمان‌ها و گسترش تكنیك‌ها؛ ابزارها و دیگر ابعاد سازمان، در صورت عدم برنامه‌ریزی صحیح دقیق افزایش می‌یابد.كلمات كلیدی
ناامنی شغلی، فرهنگ محیط كار، مسوولیت‌های جدید، مشكلات شخصی، روش‌های كاهش، عوامل به وجود آورنده،
هدف‌های رفتاری


ادامه مطلب

در خبرهای هفته های گذشته از منابع مختلف ذکر شده بود که تا پایان سال جاری تعداد خودپردازهای بانکهای ملی و کشاورزی به ترتیب 7100 و 2000 دستگاه خواهد رسید.

به گزارش بینا، در این گزارش به بررسی اثر اضافه شدن این خودپردازها بر میزان تراکنشهای شبکه بانکی به تفکیک بانکها می پردازیم. معیار مقایسه تعداد تجهیزات شبکه بانکی کشور تا پایان شهریور 89 به گزارش بانک مرکزی است. در این محاسبات، افزایش تعداد کارتها در شش ماهه دوم سال و افزایش احتمالی خودپردازهای سایر بانکها در نظر گرفته نشده است. در نتیجه، اعداد ذکر شده برای حداکثر tps آتی، که در اینجا دیده می شود، بهتر است به عنوان کف افزایش بار تعبیر گردد.
بر اساس مشاهدات، افزایش خودپردازها به صورت محسوسی بار سوییچهای بانکی، خصوصا خود بانکهای ملی و کشاورزی را بیشتر می کند.

سیستم بانک ملی (متشکل از سوییچ و هاست) در حال حاضر در زمانهای پرباری (اواخر و اوایل هر ماه و در ساعات پیک صبح و عصر)، پاسخگوی بار تراکنشها نیست و در صورتی که قبل از افزایش تعداد خودپردازها، چاره ای برای بهبود کیفیت این سیستم نشده باشد، مطمینا کیفیت سرویس از همین مقدار فعلی نیز بسیار بدتر خواهد شد. به ویژه باید در نظر داشت که بار پایان سال بانکها با توجه با آمارسالهای گذشته تا 50 درصد بیش از دیگر ماه ها است. 2. بانک کشاورزی: در این بانک، تعداد تراکنش در ثانیه از حداکثر 106 به حدکثر 133 می رسد و بیش از 25 درصد افزایش بار برای سوییچ بانک کشاورزی خواهیم داشت. 3. سایر بانکها: افزایش خودپردازهای بانکهای ملی و کشاورزی، بر میزان بار سوییچهای سایر بانکها نیز هرچند به اندازه خود دو بانک ذکر شده نیست در عین حال، غیر قابل اغماض است. مثلا در بانک پارسیان نزدیک به 18 درصد بار اضافه خواهیم داشت.
1. بانک ملی: در این بانک، تعداد تراکنش در ثانیه از حداکثر 208 به حدکثر 327 می رسد و بیش از 57 درصد افزایش بار برای سوییچ بانک ملی خواهیم داشت.


ادامه مطلب

برچسب ها: خودپرداز ، تراکنش های شبکه بانکی ،

1389/09/16

بانکداری اختصاصی چیست ؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

چندی است که بانکهای کشور در راستای توسعه فعالیتهای نوین خود اقدام به راه اندازی و تبلیغ رسانه ای بانکداری اختصاصی کرده اند. این خدمت اول بار در بانک اقتصاد نوین معرفی شد . پس از آن بانکهای دیگر کشور نیز اقدام به تجهیز منابع خود برای راه اندازی این نوع بانکداری کرده اند . بانکهای صادرات ، ملت ، تات و دی و ... در برنامه تبلیغاتی خود از آن یاد کرده اند . اما این بانکداری برای بسیاری از همکاران بانکی هنوز ناشناخته است . بنابراین در این یادداشت به صورت خلاصه به این موضوع پرداخته می شود .
کسانی که به شعب بانکهای خارجی مراجعه کرده اند به باجه ای با نام private bank برخورده اند . قدمت بانکداری
اختصاصی به 2 قرن پیش و به کشور سوئیس مهد بانکداری نوین باز می گردد اما رشد و توسعه آن مربوط به 3 دهه گذشته است . تقریبا تمامی بانکهای تراز اول دنیا چون Barclays , HSBC, UBS , Citibank و .... به ارایه این خدمت توجه ویژه نشان داده اند . جالب است بدانید سهم درآمدهای حاصل از این بانکداری از کل درآمدهای بانک Barclays حدود 60 درصد و در بانک UBS حدود 75 درصد است . دلیل استقبال بانکهای برتر دنیا از این خدمت آن است که حدود یک چهارم ثروت دنیا در دستان ثروتمندان قرار دارد . ناگفته پیداست که مخاطبان اصلی بانکداری اختصاصی افراد حرفه ای و ثروتمند هستند . افرادی که به دلیل درگیری های کاری و حرفه ای خود نیاز دارند تا مشاوران و موسسات مالی متخصص ثروت آنها را مدیریت و رشد دهند .بانکها هم با شناسایی این فرصت تلاش کرده اند تا با ارایه راه حل های جامع و سودآور ، متناسب با ریسک پذیری مشتریان خود ثروت آنها را افزایش داده و مدیریت کنند .
اما بانکداری اختصاصی چگونه خدمتی است ؟ مدیریت ثروت مشتریان ویژه نیازمند تجهیز و فراخوانی مجموعه ای از خدمات مالی ، بانکی و سرمایه گذار ی است . بر همین مبنا بانکهای تجاری دنیا به فراهم آوردن زمینه های همکاری و مشارکت موسسات و نهادهایی که بتوانند ارایه مجموعه از خدمات ممتاز را امکان پذیر و مهیا کنند ، مبادرت ورزیده اند . یکی از این موسسات که به عنوان خواهر بانکهای تجاری از آن یاد می کنند شرکتهای تامین سرمایه اند .این خواهر خوانده ها با مدیریت ثروت مشتریان وظیفه رشد ثروت آنها را به عهده دارند . پس بانکهای تجاری برای ارایه خدمات سرمایه گذاری نیازمند ایجاد یا همکاری با بانکداری سرمایه گذاری برای مدیریت ثروت مشتریان خود هستند . بانکداری سرمایه گذاری با برآورد میزان ریسک پذیری مشتریان خود اقدام به تشکیل سبدهای سرمایه گذاری می کند . می توان فرض کرد که بانکداری اختصاصی نتیجه همکاری میان بازار سرمایه و پول برای ارزش آفرینی برای مشتریان خاص و ثروتمند است .


ادامه مطلب

برچسب ها: بانکداری اختصاصی ، احسان باقری ،

1389/09/16

تأثیر اسلام بر بانكداری غربی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

جالب توجه است كه الگوهای غربی سرمایه‌گذاری‌های تجاری مبتنی بر وام به نوعی با ایده‌آل‌های معرفی شده در قرآن همخوانی دارد. سرمایه‌گذاری تجاری غرب تا یكصد سال پیش با كمترین انعطاف‌پذیری ممكن تنها به عنوان وسیله‌‌ای برای راه‌اندازی شركت و توسعه اقتصادی شناخته می‌شد. در واقع، صنعت سرمایه‌گذاری تجاری وام – محور غربی بیش از یك هزار سال زمان برای هماهنگ شدن الگوهایی نیاز داشت كه در سرمایه‌گذاری اسلامی مبتنی بر قرآن انجام می‌شده است.

در حالی كه قوانین سرمایه‌گذاری و وام دهی در سراسر اروپا نشان از تغییری تاریخی دارد (از روش لیبرال هلند و لهستان 300 سال گذشته گرفته تا سخت‌گیری قوانین انگلستان) فكر تشكیل موسسه‌ای كه به عنوان شركتی قانونی و براساس اصولش شناخته شود امری بسیار بدیع است، حال آنكه این فكر برای قرن‌ها در اسلام وجود داشته است.

تحول شركت‌های مدرن

، یك واحد قانونی و غیرشخصی كه می‌تواند پول قرض كند، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و پاسخگوی عملكردش باشد مسئول بسیاری از موفقیت‌های اقتصادی در جهان است. شاهد این ادعا را می‌توان در موفقیت‌های اولیه گروه‌هایی در انگلستان دید كه منابعی برای ارائه خدمات بیمه محدود در برابر زیان وارد به محموله‌های تجاری در دریاهای آزاد و دیگر خطرات جمع‌آوری می‌كردند. سازمان‌های اروپایی همچنین سامانه مشابهی برای بیمه و وام‌های سرمایه لازم در جهت حمایت دو جانبه از طرف‌ها بكار گرفتند. هر چند تمام این نمونه‌ها از ساختار تعاونی معین تشكیل شده‌اند، آنچه لازم می‌نمود همانا همكاری واقعی با مسئولیت محدود برای كارمندان و اصول آنها بود كه بدین ترتیب جدا سازی قانونی اعمال سرمایه‌گذار، اشخاص و كارمندان از اعمال خود شركت را داشته باشد.


ادامه مطلب

برچسب ها: بانكداری غربی ، جنگ‌های صلیبی ،

1389/09/14

اولین سالگرد تاسیس وبلاگ

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    
وبلاگ کارمند بانک سینا 1 ساله شد15  آذر اولین سال تاسیس وبلاگه
این مطلب هم هزارمین پست وبلاگه

هر چند شور و حال گذشته را ندارم ولی هنوز هستم...1389/09/14

گزارش عملکرد اتاق پایاپای اسنادبانکی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :آمـوزش ،گزارش ،

طرح عدم جابه‌جایی فیزیکی چک‌ها
 اتاق پایاپای اسناد بانکی با 211 شعبه در سراسر کشور و بیش از 40 سال سابقه در زمینه مبادله و تسویه، با مبادله 915 میلیون برگ چک به ارزشی بالغ بر 8.041.762 میلیارد ریال در سال 1387 به نظام بانکی خدمات داده است.طرح ارائه شده، گامی مؤثر در بانکداری الکترونیکی و اقدامی در راستای تحول اقتصادی است. با عنایت به مستندات ارائه شده، این طرح منجر به صرفه‌جویی‌هایی قابل ملاحظه در هزینه‌های مترتب به شبکه بانکی کشور (هزینه‌های اداری و کارکنان) خواهد شد.
 اهداف طرح
- جلوگیری از حرکت فیزیک انواع چک‌ها،اتاق پایاپای اسنادبانکی
- مبادله انواع چک با پردازش اطلاعات و تصاویر آن‌ها
    برنامه‌های اجرایی
بند 3 از عناوین فعالیت‌ها
 1. تهیه و ارائة RFP به بانک‌ها
2. تعیین معیارهای لازم جهت استانداردسازی چک و تعیین فرمت رشته اطلاعاتی و تصاویر مورد مبادله
3. ارائه نمودارهای اجرایی عملیات واگذاری چک‌های عادی، رمزدار و بانکی
4. تدوین سازوکار اجرایی جهت تبادل اطلاعات و تصاویر چک‌های قدیمی، همزمان با تبادل اطلاعات و تصاویر چک‌های جدید در شروع طرح (با اخذ ویژگی‌های چک‌های قدیمی هر بانک و تجمیع جهت اطلاع‌رسانی به سایر بانک‌ها)
5. تهیه پیش‌نویس موافقت‌نامه مدیران‌عامل بانک‌ها مبنی بر پذیرش مواردی از جمله، تأیید اصالت چک در بانک پذیرنده، پرداخت وجه چک براساس تصویر و اطلاعات، صدور گواهی‌نامه براساس تصویر چک و ارائه اصل چک درصورت درخواست مراجع قضایی و... (در نبود دستورالعمل اجرایی بانک مرکزی ج.ا.ا.)
 تبادل فرایند و الزامات با شورای هماهنگی مدیران و کمیسیون‌های ذی‌ربط
 بند 4 عناوین فعالیت‌ها
1. مکاتبه با شورای هماهنگی بانک‌ها و ارائه طرح جهت مطرح کردن در شورا و انعکاس به کمیسیون‌های ذی‌ربط
2. تعامل با کمیسیون فنی سازمان و روش‌های بانک‌ها جهت تصویب ویژگی‌های تدوین شده به منظور استانداردسازی چک‌ها، فرمت رشته اطلاعاتی و تصاویر مورد تبادل، کدبندی عوامل مختلف عدم پرداخت و برگشت چک و نمودار گردش عملیات
3. تعامل با کمیسیون‌های هماهنگی حقوقی، بازرسی و خزانه و مبادلات بانک‌ها جهت تجمیع نظرات و بررسی چالش‌های احتمالی فراروی طرح و دستیابی به راهکارهای مناسب و منطبق با قانون.


ادامه مطلب

برچسب ها: اتاق پایاپای اسنادبانکی ، کمیسیون هماهنگی انفورماتیک بانک‌ها ، خصیصه MICR ،

تعداد کل صفحات: 4 1 2 3 4
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic