1390/01/30

گیج کننده اما واقعی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

گیج کننده است ولی واقعا جالبه !


امسال چهار تاریخ غیرمعمول را تجربه می کنیم. 1/1/11-1/11/11-11/1/11-11/11/11
و فقط همین نیست. دورقم آخر سال( میلادی ) تولد خود را با سنی که امسال خواهید داشت جمع کنید و نتیجه 111 برای همه است. امسال سال پول است. ماه اکتبر امسال 5 یکشنبه، 5 دوشنبه و 5 شنبه خواهد داشت و این اتفاق فقط هر 823 سال رخ می دهد.


1390/01/29

دیدنی های اقتصادی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دیـدنیهای اقتـصادی ،افزایش قیمت مواد غذائی مردم كشورهای فقیر اسیا را فقیرتر از قبل كرده استادامه تصــــاویر

1390/01/29

کارمند سخت کوش به این میگن !!

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :ویدئو ،کارمنـدان ،

[http://www.aparat.com/v/8f53295a73878494e9bc8dd6c3c7104f179]


1390/01/28

سگ هایی كه یاد گرفتند تلاش نكنند

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

تعدادی سگ در اتاقی قرار گرفتند كه زمین آن می توانست شوك الكتریكی خفیفی به سگ ها وارد كند. دكمه ای روی دیوار اتاق بود كه با فشرده شدن جریان را قطع می كرد. وقتی شوك وارد شد سگ ها بالا و پایین پریدند تا بالاخره یكی از سگ ها دكمه را زد و جریان قطع شد. سگ ها یاد گرفتند با زدن آن دكمه آن شوك ناخوشایند قطع می شود.

روی نصف گروه اول سگ ها همین آزمایش دوباره تكرار شد اما این بار در اتاق دیگری كه دكمه ای الكی داشت و با زدن آن هیچ اتفاقی نمی افتاد و جریان همچنان ادامه داشت. بعد از این مراحل سگ هایی كه در اتاق دوم بودند به اتاق اول (با كلید سالم) بازگردانده شدند و آزمایش تكرار شد. این بار هیچ كدام شان حتی سعی نكردند كه دكمه را فشار دهند.

شرح حكایت

هیچ كس با نامیدی به دنیا نمی آید، بلكه ما بعد از اینكه چند بار شكست می خوریم «شكست خوردن» را یاد می گیریم و حتی به خودمان زحمت تلاش كردن نمی دهیم. اگر به مشكلی برخورده اید، مهم نیست دفعه چندم است كه زمین خورده اید، باز هم بلند شوید و برای حل آن تلاش كنید. ممكن است كلید سالم باشد، فقط فشارش دهید!


1390/01/27

دیدنی های اقتصادی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دیـدنیهای اقتـصادی ،

افزایش تورم و متعاقب آن هزینه های بخش مسکن، شهروندان انگلیسی را راغب به فروش منازل خود کرده استبه گزارش اشپیگل "نیوآ" سودآورترین شرکت در اقتصاد آلمان است


ادامه تصــــاویر

1390/01/24

وقتی دینار داشتیم...

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب : اسکناس و مسکوکات ،

عصرایران - با سخنان رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر احیای دینار در معاملات پولی (با حذف چهار صفر از واحد پولی) ، بحث بر سر این است که آیا مناسب است دینار بار دیگر رسمیت یابد یا خیر؟ برخی هم گفته اند که در ایران هیچگاه دینار رسمیت نداشته و نباید از این واحد استفاده شود.با این حال مروری بر سکه های نه چندان قدیمی نشان می دهد که در ایران معاصر ، هر یکصد دینار به عنوان یک ریال مورد استفاده بوده است ولی از آنجا که دینار عمدتاً در کشورهای عربی متداول است ، افکار عمومی کشورمان قطعاً از این واحد پولی استقبال نمی کند و لذا پیشنهاد می شود مسوولان بانک مرکزی هم بی خیال دینار شوند و به همین تومان و ریال فعلی ولو با حذف صفرها ، بسنده کنند و اگر هم بنایی برای رسمت دادن به تومان ندارند ، از واژگان خوش اهنگ و اصییل ایرانی استفاده کنند.

دینار در معاملات پولی


ادامه تصــــاویر

برچسب ها: دینار در معاملات پولی ،

1390/01/24

استخدام بانک گردشگری

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :استـخـدام ،

آرم بانک گردشگری
بانک گردشگری در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی برای شعب تهران و شهرستان در مشاغل مورد نیاز از طریق مصاحبه تخصصی استخدام نماید . متقاضیان می توانند حداکثر تا  تاریخ1390/2/5 ثبت نام نمایند .

شرایط احراز متقاضیان متصدی امور بانکی :

1 - داشتن حد اقل مدرک کارشناسی ترجیحاً در رشته های تحصیلی کامپیوتر , IT  , حسابداری , علوم بانکی , علوم انسانی , مدیریت , اقتصاد
2 – حداقل شرط معدل برای شغل متصدی امور بانکی 15 می باشد .

شرایط احراز متقاضیان کادر مدیریتی :

1 – بازنشتگان موسسات مالی و بانکی بدون محدودیت در رشته تحصیلی
2 – افرادی که دارای سابقه کار مفید و مرتبط با شعبه می باشند .
3 – حداکثر سن 56 سال
4 – حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید


برچسب ها: بانک گردشگری ، استخدام بانک گردشگری ،

1390/01/23

در حاشیه حذف صفر از پول کشور ...

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :اخـبار  ،عکس وکاریـکاتور ،

رئیس كل بانك مركزی، از آغاز پروژه حذف چهار صفر از پول ملی و پیشنهاد اجرای آن در ماههای آینده خبر داد.

به گزارش فارس، رئیس كل بانك مركزی در نشست خبری خود با بیان اینكه بررسیهای بانك مركزی نشاندهنده نتایج مثبت حذف چهار صفر از پول ملی است، اظهار داشت: پیشنهاد اجرای این طرح در شش ماه آینده به هیئت دولت ارایه خواهد شد.

وی افزود: در صورت تصویب این طرح در هیأت دولت و تأیید شورای پول و اعتبار، بانك مركزی برای جمع آوری اسكناسهای موجود و انتشار اسكناسهای جدید وارد عمل خواهد شد.

بهمنی، دلیل اجماع بانك مركزی بر ضرورت اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی را وجود موانعی برای انتشار اسكناسهای درشتتر عنوان كرد و حذف صفرها را بر نرخ تورم بی تأثیر دانست.
حذف صفر از پول کشورحذف صفر از پول کشور
   
حذف صفر از پول کشوربرچسب ها: حذف صفر ، حذف چهار صفر از پول ملی ،

1390/01/22

گواهی استصناع (سفارش ساخت)

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :مقالات  ،

چند جایگزین اسلامی برای تامین مالی مبتنی بر نرخ بهره وجود دارد كه اولین و مهم‏ترین آن‏ها روش‏های مشاركتی همچون شركت و مضاربه است، دومین آن‏ها روش‏های مبتنی بر فروش، همچون سلم و بیع نسیه و سومین آن‏ها روش‏های مبتنی بر اجاره می‏باشد . روش‏های مشاركتی از امتیازهای شرعی و اقتصادی مطلوب بسیاری برخوردارند و بهترین جایگزین برای تامین مالی مبتنی بر نرخ بهره هستند، ولی قلمرو آن‏ها محدود به تامین مالی فعالیت‏هاییگواهی استصناع (سفارش ساخت) است كه محصول یا درآمد آن‏ها قابل تقسیم بین سرمایه‏ گذار و شركا باشد .
اما فعالیت‏های سرمایه ‏گذاری كه درآمد آشكار تولید نمی‏كنند (و ما آن‏ها را سرمایه‏گذاری‏ه ای گنگ و خاموش می‏نامیم) نمی‏توانند برمبنای مشاركت، تامین مالی شوند; مانند سرمایه‏ گذاری‏های اجتماعی كه كالاهای عمومی خالص همچون فانوس‏های دریایی و فرودگاه‏های نظامی
تولید می‏كنند و مانند سرمایه‏ گذاری‏هایی كه می‏توانند درآمد آشكار ایجاد كنند اما به دلایل اجتماعی از آن بازداشته می‏شوند; برای این دسته می‏توان مدارس عمومی را برشمرد كه آموزش ابتدایی رایگان ارائه می‏دهند . همین طور بسیاری از پروژه‏های زیربنایی اجتماعی، سرمایه‏ گذاری‏های خاموش (گنگ) هستند . سؤال این است كه چگونه چنین سرمایه‏ گذاری‏هایی را می‏توان بر مبنای اسلامی غیر ربوی، تامین مالی نمود؟ این مقاله روش مبتنی بر استصناع (سفارش تولید) را پیشنهاد می‏نماید . اهتمام من در این مقاله بررسی عملی بودن این روش برای تامین مالی پروژه‏های زیربنایی عمومی است، گرچه برای پروژه‏های خصوصی نیز به همین میزان مناسب است .
تعریف استصناع
استصناع، خرید چیزی است‏به قیمت معین كه طبق ویژگی‏های مورد توافق در زمان آینده ساخته یا احداث می‏شود; به بیان دیگر، موضوعی كه عقد استصناع درباره آن منعقد می‏شود، غالبا در زمان عقد موجود نیست ولی توسط سازنده یا پیمانكار در آینده ساخته می‏شود .
استصناع به عنوان ابزار تامین مالی


ادامه مطلب

برچسب ها: گواهی استصناع ، تعریف استصناع ، روش تامین مالی بر اساس استصناع ، درآمد بانك‏های اسلامی حاصل از استصناع ،

در بعضی حالات می‌توان به جای رمز یا كد اثر انگشت كه توسط روش‌های پچیده بدست می‌آید، از تصویر اثر انگشت استفاده كرد. به عبارت دیگر، ابتدا تصویری با كیفیت قابل قبول در پایگاه اطلاعاتی نصب می‌نماییم. سپس در هنگام مراجعه مشتری، تصویر اثر انگشت او توسط اسكنر اخذ و نشان داده می‌شود. كاربر می‌تواند دو تصویر را مقایسه كند و اظهار نظر نماید.تصویر اثر انگشت
دو روش و راه برای كاربرد اثر انگشت داریم.
۱- تشخیص: یافتن مشابه اثر انگشتی در بین تعداد زیادی اثر انگشت است. به عبارت دیگر ما تعداد زیادی اثر انگشت (چندین میلیون) داریم و در پایگاه اطلاعاتی نگهداری كرده‌ایم و می‌خواهیم بدانیم كدامیك از اثر انگشت‌های پایگاه ما با یك اثر انگشت ناشناس منطبق است.
۲- تطبیق: مقایسه یك اثر انگشت با یك اثر انگشت دیگر است.

این روش فقط در مواردی كاربرد دارد كه می‌خواهیم اثر انگشت یك مشتری را با خودش تطبیق دهیم و قصد جستجو و یافتن مشابه آنرا در بین تعداد زیادی اثر انگشت نداریم. بسیاری از كاربردهای ما مانند برداشت از حساب بانكی در شعبه، تردد در مرزها، ورود به اماكن و غیره، شامل این نوع شناسایی است.
حجم فایل اثر انگشت به مقداری است كه اكثر ارتباطات مخابراتی می‌تواند آنرا تحمل نماید. حجم  اثر انگشت نمونه‌ای كه در تصویر ملاحظه می‌نمایید، كمتر از ۵ هزار بایت است. و حجم اثر انگشت‌های دیگر كمتر از ۲هزار بایت است.


ادامه مطلب

برچسب ها: تصویر اثر انگشت ، تغییر روش رمز گذاری ،

تعداد کل صفحات: 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic