گروهی در انگلیس، یک مجسمه طلایی رنگ به شکل یک سکه خمیده طراحی کرده است.

این مجسمه یک آهنربای قوی است و شهروندان سکه های خود را به سطح طلایی رنگ آن متصل می‌کنند.

هرکسی می‌تواند بنا برذوق خودش، در هر نقطه از مجسمه، سکه خود را قرار دهد و یا حتی اسم خود را بنویسد و علاوه بر سرگرمی، در یک کار خیر نیز سهیم باشد.

این طرح ابتدا در جشنواره طراحی لندن ارائه شد و پس از استقبال مدیران جشنواره و همچنین مدیران شهری، برای بهره برداری در بخش مرکزی شهر نصب شد.

این سکه عظیم الجثه مغناطیسی، در مدت زمان برپایی، با استقبال عموم مردم مواجه شده است و نقش به سزایی در ایجاد مشارکت عمومی در شهروندان ایفا کرده است.

صندوق صدقات به سبک انگلیسی


ادامه مطلب

برچسب ها: صندوق صدقات به سبک انگلیسی ،در سال‌های دهه 1980، یك گروه موسیقی كه تعدادی زیادی نمایش در سال اجرا می‌كرد، قراردادی با مفاد متعدد تنظیم كرده بود و برای عقد قرارداد با سالن‌های نمایش از آن استفاده می‌كرد. در این قرارداد تمام جزئیات تكنیكی برق، تجهیزات صحنه نمایش و غیره قید شده بود و سالن‌دار موظف بود طبق قرارداد همه آنها را به صورت خواسته شده به گروه موسیقی ارائه دهد. در بین مفاد قرارداد، یك ماده گنجانده شده بود و در آن خواسته شده بود یك كاسه اسمارتیز در اتاق پشت صحنه ارائه شود كه در آن اسمارتیز قهوه‌ای وجود نداشته باشد. در آن زمان این قرارداد با این تفصیل و این ماده غیرمعمول باعث خنده و مسخره در بین جامعه موسیقی شده بود.

رهبر این گروه موسیقی در زندگی‌نامه خود در این مورد هم صحبت كرده است. او می‌گوید: در چند اجرا، مشكلات فنی خطرات جدی برای همكارانم به وجود آورده بود و نزدیك بود كل برنامه نمایش خراب شود. تصمیم گرفتیم این ماده را به قرارداد اضافه كنیم. من نمی‌توانستم در هر اجرا چند ساعت وقت بگذارم و مثلاً میزان آمپر برق موردنیاز را در هر پریز برق چك كنم. بنابراین وقتی می‌خواستیم كارمان را در یك سالن شروع كنیم به اتاق پشت صحنه می‌رفتم و ظرف اسمارتیز را چك می‌كردم. اگر ظرف وجود نداشت یا در آن اسمارتیز قهوه‌ای بود، احتمال بروز خطای فنی می‌دادم و از سالن‌دار می‌خواستم كلیه تجهیزات را دوباره مطابق با قرارداد چك كند. به عبارت دیگر، به این روش متوجه می‌شدم كه سالن‌دار همه مفاد قرارداد را به دقت نخوانده است.


ادامه مطلب

برچسب ها: در كسب و كار شما اسمارتیزهای قهوه‌ای چیست؟‎ ،

1390/10/10

سگهای ارز یاب

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

آرژانتین سگهایی را آموزش داده است که بتوانند با بو کشیدن جای پول نقد را پیدا کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به دلیل احتمال کاهش ارزش پزو در آینده دولت آرژانتین که تصمیم به برخورد شدید با فراریان مالیاتی گرفته است از سگهای پلیس برای یافتن پولهای نقد پنهان شده استفاده می کند.

احتمال کاهش ارزش پزو باعث شده است تا عده ای  در آرژانتین اقدام به پنهان کردن پولهایشان و یا خروج ارز از کشور اقدام کنند.

ماریا سیومارا آیاران از ماموران گمرک در آرژانتین گفت: پس از گذشت چند سال ما اکنون سیصد سگ آموزش دیده داریم که پنجاه قلاده از آنها می توانند ارزهای خارجی به ویژه دلار و یورو را با بو کشیدن پیدا کنند.

وی افزود: سگها در گمرک مرزی جایی که قایقها به سمت اروگوئه حرکت می کنند ارزهای خارجی از جمله دلار و یورو را با بو کشیدن جوهرهای متفاوت اسکناس ها پیدا می کنند.

این سگها فقط درصورتی که مبلغ ارزها بیش از هزار دلار باشد واکنش نشان می دهند.
از ژانویه تا سپتامبر سال 2011 بیش از هجده میلیارد دلار یعنی هفت میلیارد دلار بیش از سال گذشته از آرژانتین خارج شده است.

دولت آرژانتین برای جلوگیری از خروج ارز از کشور فروش دلار را محدود کرده است.

آرژانتین با تجربه موفقی که از طریق آموزش سگهای ارز یاب کسب کرده است می تواند این تجربه را به کشورهای دیگر هم صادر کند.


برچسب ها: سگهای ارز یاب ،

1390/10/8

سنگ فرش پول

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،

در طی اقدام جالب بانک مرکزی فیلیپین، یکی از خیابان های این کشور با پول فرش شد!

 سنگ فرش پول


به گزارش Ganjeman و به نقل از گینس: در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۱، بانک مرکزی فیلیپین به نام  Bangko Sentral ng Pilipinas یک مسابقه جالب (مسابقه ردیف کردن سکه) برگزار کرد.

در این مسابقه که ملقب به سنگ فرش سکه نیز شد، هزاران داوطلب شرکت کننده سعی کردند نا ۳٫۵ میلیون سکه ۲۵ سنتی را در طول مسیر ۷۰ کلیومتری بچینند، تا بتوانند رکورد گینس در این رشته را که متعلق به آمریکا با ۶۴٫۸ کیلومتر بود بشکنند.

تصاویر زیر مربوط به این مسابقه است…
ادامه تصاویـــر

برچسب ها: سنگ فرش پول ،

1390/10/1

امن ترین بانکهای دنیا در سال 2011

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

 سال 2011 هم به روزهای آخر خود نزدیک شده است و چیزی تا بسته شدن پرونده این سال و پیوستن تمام فراز و نشیب هایش به تاریخ باقی نمانده است.

در این سال اقتصاد دنیا فراز و فرودهای فراوانی را از سر گذراند و بانک های دنیا هم به عنوان بخش مهمی از اقتصاد جهانی در این فراز و فرود نقش ایفا کردند.

در این گزارش با توجه به نزدیک شدن به سال 2012، بد ندیدیم که شما را با امن ترین بانک های جهان آشنا کنیم. امتیاز دهی به این بانک ها براساس مجموعه دارایی و اعتبارات طولانی مدت آنها، رتبه بندی دو موسسه فیچ و مودی، از معتبرترین موسسات رتبه بندی ریسک های اعتباری در دنیا انجام می گیرد.

1. بانک KFW آلمان

بانک KFW آلمان،کارمند بانک سینا

این بانک دولتی که در شهر فرانکفورت آلمان قرار دارد، پس از جنگ دوم جهانی و در سال 1948 بنا نهاده شد. تعداد کارمندان این بانک حدود 4500 نفر است و درآمد حاصل از سود آن در سال 2010 رقمی معادل 2 میلیون 725 هزار یورو بوده است.

2.موسسه Caisse des Dépôts et Consignations فرانسه


ادامه مطلب

برچسب ها: امن ترین بانکهای دنیا در سال 2011 ، بانک KFW آلمان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic