1390/03/28

بدون شرح

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عکس وکاریـکاتور ،

تصویر طنز،خودپرداز


1390/03/27

خارپشت ها

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :خواندنی ها ،

زمستان بسیار سختی بود. آن قدر سرد بود كه برخی از حیوانات جنگل یخ زده بودند. برخی حیوانات كه گروهی زندگی می كردند دور هم جمع شده بودند زیرا با این روش می توانستند بهتر خود را گرم كنند و خود را از مرگ حتمی نجات دهند. خارپشت ها هم خواستند از این روش استفاده كنند اما با خارهایشان یكدیگر را زخمی می كردند. باید تصمیم می گرفتند؛ یا خارهای دوستان را تحمل كنند یا از سرما یخ بزنند.

خارپشت ها آموختند كه زخم های كوچك ناشی از همزیستی را بپذیرند چون گرمای وجود دوستانشان مهمتر بود و این چنین بود كه توانستند زنده بمانند.

شرح حكایت

سازمانی موفق خواهد بود كه بتواند از پتانسیل افراد دارای دیدگاه های متفاوت و متضاد و پذیرش و هضم آنها در جهت مقاصد سازمان به خوبی استفاده كند.


برچسب ها: خارپشت ها ،

1390/03/25

ولادت حضرت علی(ع)

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عمــومـی ،

ولادت حضرت علی،روز پدر


برچسب ها: ولادت حضرت علی(ع) ، روز پدر ،

1390/03/21

موسیقی فیلم وال استریت: پول هرگز نمی خوابد

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دانلود ،

موسیقی فیلم وال استریت

Wall Street: Money Never Sleeps
Year : 2010
Artist : Craig Armstrong
Size : 3.4 MB


برچسب ها: موسیقی فیلم وال استریت ، پول هرگز نمی خوابد ،

سپرده سرمایه گذاری كوتاه مدت نوعی حساب بانكی است كه در شعب بانك به تقاضای اشخاص حقیقی یا حقوقی و به موجب قرارداد فی مابین بانك و مشتری افتتاح می گردد. در این نوع حساب مشتری به بانك حق وكالت با توكیل می دهد تا سپرده وی را طبق قانون عملیات بانكی بدون ربا به طور مشاع به كار گرفته ومنافع حاصله را طبق آئین نامه و مقررات مربوطه با داشتن حق مصالحه بین بانك و سپرده گذار به تناسب مبلغ و مدت, پس از كسر حق‌الوكاله پرداخت نماید.

ضوابط :
  • هرشخص حقیقی كه دارای اهلیت قانونی باشد می‌تواند به‌نام خود یا افراد تحت وكالت, ولایت و قیومیت, حساب سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت افتتاح نماید.
  • اشخاص حقوقی به‌موجب مدارك قانونی و به شرط پیش‌بینی در اساسنامه و شركتنامه می‌توانند حساب سپرده سرمایه‌گذاری  كوتاه مدت افتتاح نمایند.
  • حداقل مبلغ برای افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و محاسبه سود متعلقه پنجاه هزار ریال است.
  • حداقل مدت سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت به‌منظور كسب سود از هنگام افتتاح برای بار اول یك ماه متوالی و پس از یك ماه به‌صورت روز شمار می‌باشد.
  • سود این سپرده‌ها به‌صورت علی‌الحساب و ماهیانه پرداخت می‌شود.سود قطعی این سپرده‌ها در پایان دوره مالی هر سال براساس ضوابط مندرج در دستورالعمل تعیین تعرفه ارائه خدمات بانكی محاسبه و پرداخت می‌شود.
  • برای واریز وجه به حساب سپرده سرمایه‌گذاری كوتاه‌مدت، هر شخصی در هر یك از شعب بانك می‌تواند اقدام به واریز وجه به حساب مزبور نماید .
  • برای برداشت وجه از حساب سرمایه‌گذاری كوتاه‌مدت می‌بایستی صاحب یا صاحبان حساب یا نماینده قانونی آنها با ارائه دفترچه حساب سپرده سرمایه‌گذاری كوتاه‌مدت به یكی از شعب بانك تقاضای برداشت از حساب را نماید.

مراحل انجام کار :


ادامه مطلب

برچسب ها: سپرده سرمایه گذاری كوتاه مدت ، سرمایه گذاری كوتاه مدت در بانک سینا ،

1390/03/19

تحرك پول در تحولات اقتصادی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :گزارش ،

با ابلاغ سیاست های كلی بند (ج) اصل ۴۴ قانون اساسی كه می توان آن را به «فرمان بزرگ خصوصی سازی» تعبیر كرد سرفصل جدیدی در تحولات اقتصادی كشور باز شد به طوری كه اجرای دقیق سیاست های یاد شده می تواند تحول عظیمی در بنیانهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه ایجاد كند.
بانك ها و بیمه ها بخش بزرگی از این واگذاری ها را به
تحرك پول خود اختصاص خواهند داد و به دلیل اهمیت بازار پولی در توسعه اقتصادی هر كشور باید خصوصی سازی بانك ها به درستی صورت بگیرد كه این امر مستلزم فراهم كردن مقدمات خاصی است.
در حال حاضر، اصلاحات بخش مالی و تعدیل اقتصادی در ساختار مال
ی و نیز خصوصی سازی بانك های دولتی برای نهادهای پولی و مالی، پدیده ای لازم و برای دستیابی به رشد اقتصادی غیرقابل اجتناب است.
در برنامه چهارم توسعه اقتصادی كشور، رشد اقتصادی متوسط سالانه ۸ درصد، به عنوان یكی از اهداف برنامه تعیین شده است. لذا از جمله الزامات دستیابی به این هدف، علاوه بر همگرایی بازارهای چهارگانه اقتصادی، اصلاح و توسعه بازار مالی است كه می تواند روند تجهیز منابع سرمایه ای در ساختار اقتصاد كشور را سامان دهد.
بخش مالی ایران در مقایسه با بسیاری از كشورهای منطقه در شرایط نامناسبی قرار دارد به طوری كه جایگاه ایران نه تنها بعد از كشورهای بحرین، كویت، قطر، مصر و الجزایر قرار دارد بلكه شاخص توسعه مالی كشور از سطح متوسط منطقه نیز پایین تر است


ادامه مطلب

برچسب ها: تحرك پول ، تحرك پول در تحولات اقتصادی ،

1390/03/19

مطمئن ترین بانکهای دنیا

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :گزارش ،

امنیت و اطمینان واژه هایی هستند که در دنیای امروز که گریبانگیر رکود اقتصادی است خود در هاله ای از ابهام و ناامنی قرار دارند. بااین حال در همین دنیا بانکهایی هم هستند که در حوزه های مالی نرخ رشد غیر منتظره ای داشته اند. بانکهایی که در سراسر دنیا قابل اطمینان اند. در اینجا با این 15 بانک آشنا می شویم که در امر پس انداز و امورات مالی سرآمد دیگر بانکها هستند.


15. بانک ملی کویت - کویت

 

بانک ملی کویت


اطلاعات صنعت بانکداری کویت
اندازه: 142.41 بیلیون دلار
نرخ بهره: 1.5 درصد
تعداد بانکها: 21
طبق گزارش بانک مرکزی، بانک ملی کویت 75 شعبه فعال در داخل و 14 شعبه در خارج از کشور دارد. این بانک در رده بندی S&P رده A+ ، در Fitch رده AA و در Moody’s مقام Aa2 را به خود اختصاص داده است.
بر اساس اسناد موجود در سال مالی 2009، این بانک رقم 924.8میلیون دلار سود و 45بیلیون دلار سرمایه را برای خود به ثبت رسانده است. این مقدار شامل بیش از یک سوم سیستم مالی کویت است.


14- اینتسا سان پائولو - ایتالیا

 

مطمئن ترین بانکهای دنیا


ادامه مطلب

برچسب ها: بانک ندرلندز گمیتن ، رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، بانکو سانتاندر ، بانک HSBC ، بانک DBS ، بانک نوردا ، بانک پهجولا ، بانک ملی کویت ،

1390/03/18

سکه نادرشاه افشار ضرب اصفهان

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب : اسکناس و مسکوکات ،

شعر استفاده شده بر سکه:
سکه بر زر کرد نام سلطنت را در جهان........نادر ایران زمین و خسرو گیتی ستان


سکه نادرشاه افشار ضرب اصفهان ،کارمند بانک


برچسب ها: سکه نادرشاه افشار ضرب اصفهان ،

1390/03/15

پورتال سازمانی بانک سینا

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    


پورتال سازمانی بانک سینا

معرفی پروژه

 این پروژه با هدف مكانیزه سازی فرآیند درخواستهای شعب با واحدهای ستادی بانك سینا پیاده سازی و اجرا گردیده است. تا قبل از اجرای این پروژه در عملیات و فرایندهای درون سازمانی بانك سینا، بویژه در تعاملات میان شعب بانك با واحدهای ستادی، روزانه فرم ها و درخواست های متعددی از سوی شعب صادر و به واحدهای ستادی ارسال می گشت. این فرمهای درخواست عملیات عمدتاً دربر دارنده اقلام اطلاعاتی قابل پردازش توسط واحدهای ستادی و سیستم های مكانیزه مربوط به آنها بود. این فرمها به صورت دستی و از مسیرهایی مانند فكس یا مكاتبات داخلی ارسال میگشت. بدیهی است این وضعیت مشكلات شناخته شده متعددی از قبیل در دسترس نبودن اطلاعات، عدم امكان پیگیری مناسب، زمانبربودن و .... را نیز با خود به همراه داشت. بنا بر این این نیاز از سوی واحدهای مختلف سازمان مطرح گردیدكه فرم ها به صورت الكترونیكی پیاده سازی شوند و از طریق یك سیستم داخلی به گردش در آیند.
این پورتال ضمن پوشش دادن نیاز فوق با تأمین نقطه دسترسی واحد به سیستم های كاربردی و مدیریت متمركز كاربران و تحقق single sign on ، این امكان را نیز فراهم نمود تا با پیاده سازی سرویسهای عمودی متعدد، امكانات زیادی نیز در بخش اطلاع رسانی درون سازمانی و ارتباطات سازمانی در اختیار كاربران قرار گیرد.

منبع:http://www.sis-eg.comبرچسب ها: پورتال سازمانی بانک سینا ، پورتال ، بانک سینا ،

1390/03/10

بی ارزش ترین پول دنیا

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب : اسکناس و مسکوکات ،خواندنی ها ،

اینجا زیمباوه است.
واحد پول این کشور دلار زیمباوه است. نرخ برابری ۲۵ میلیون دلار زیمبابوه معادل یک دلار آمریکا است!
این مرد در حال رفتن به سوپرمارکت برای خرید چند قلم جنس است.


پول زیمباوه،http://www.hsb-sina.mihanblog.com 
این کوه پول معادل یکصد دلار آمریکا است

پول زیمباوه،http://www.hsb-sina.mihanblog.com

به همین دلیل اسکناس های ۵۰ میلیون دلاری ضرب شدند


ادامه مطلب

برچسب ها: دلار زیمباوه ،

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو