تبلیغات
کارمند بانک سینا - مطالب مرداد 1390
1390/05/29

راز تبدیل کاغذ به اسکناس

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :ویدئو ،

[http://www.aparat.com/v/df2782c019d0d66a88af774011e8ab2932205]


  فردی خانه به دوش بود که در نهایت تبدیل به یکی از میلیاردرهای جهان شد. او با ثروت 4 میلیارد دلار در سال 2010 از سوی مجله فوربز به عنوان دویست و دوازدهمین فرد ثروتمند جهان معرفی شد.
بی‌خانمان دیروز، میلیاردر امروز
جان پل جونز دوجوریا در 13 آوریل سال 1944 همسایگی اکوپارک در لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا متولد شد. پدر او مهاجری ایتالیایی و مادرش مهاجری یونانی بود. والدین جان پل زمانی که او دو ساله بود از هم جدا شدند. جان پل در 9 سالگی به همراه برادر بزرگ‌ترش برای اینکه کمک خرج خانواده باشند، شروع به فروش کارت‌های کریسمس و روزنامه کردند. این دو برادر حوالی ساعت 3 صبح از خواب بیدار می‌شدند تا بتوانند روزنامه‌ها را به درب منزل مشتریان تحویل دهند. زمانی که معلوم شد مادر آنها قادر نیست زندگی فرزندانش را تامین کند،‌ آنها را به پرورشگاه فرستادند.


ادامه مطلب

برچسب ها: جان پل دوجوریا ،

1390/05/16

اسکناس های نمادی کشورهای جهان !

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب : اسکناس و مسکوکات ،

اسکناس هر کشوری سمبلی از سرمایه و فرهنگ آن کشور محسوب می شود که در نتیجه ترکیبی از فرهنگ و اقتصاد برخی کشورها بر روی اسکناس ها و پول رایجشان نقش بسته است. بطوریکه طرح زیبای برخی اسکناس ها در کشور های جهان، به نمادی از فرهنگ آن کشور ها نیز مبدل شده است.

سوئیس

اسکناس سوییس

سوئیس یکی از زیباترین کشور های دنیا محسوب می شود. در پشت اسکناس 100 فرانکی این کشور زیبا طرح هنری، پیکره آلبرت گیاکومتی نقش بسته است. این اثر هنری که به سال های 1901-1966 ساخته شده است همراه با نماد امضای این هنرمند هم اکنون بر روی پول رایج این کشور خودنمایی می کند. واحد پول سوئیس، فرانک سوئیس است.مالدیو


اسکناس مالدیو


ادامه مطلب

برچسب ها: اسکناس های نمادی کشورهای جهان ، پول سوئیس ، فرانک سوئیس ، واحد پول مالدیو روفیا ، واحد پول هنگ کنگ ، واحد پول نیوزیلند ،

 گاهی بهتر است شرکت‌ها برای کارآموزی نیروهای تازه و کم تجربه سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند کنترل بیشتری بر چگونگی تطبیق کارکنان با استراتژی‌ها و فرهنگ محیط کاری خودشان اعمال کنند. نتایج این تحقیق نشان داد که آموزش کارکنان بهره‌وری بیشتری دارد تا استخدام کارکنان باتجربه‌ای که ممکن است از فضاهای سازمانی متفاوتی آمده باشند.
یکی از استادان رشته مدیریت دانشگاه، نانسی روتبارد، نویسنده مقالهکارمند پژوهشی: «تجربیات قبلی: چگونه سابقه کاری بر عملکرد شغلی اثر می‌گذارد.» می‌گوید: «مدیران منابع انسانی اغلب می‌خواهند افرادی را استخدام کنند که در حوزه‌ای مربوط و با نیاز به مهارت‌های مشابه کار کرده باشند. از دیدگاه سرمایه‌های انسانی این مساله قابل توجیه است، اما آیا کارکنان جدید فقط با خود تجربه و مهارت به محیط جدید می‌آورند؟ آیا تجربیات دیگری چه مثبت و چه منفی به آنها انتقال پیدا می‌کند؟ » روتبارد این مقاله پژوهشی را به کمک جینا دوکو از دانشکده بازرگانی استرن در دانشگاه نیویورک و استفانی ال. ویلک از دانشکده بازرگانی دانشگاه اوهایو نوشته است.
نویسندگان این مقاله براساس نظریه‌های روان‌شناختی، درخواست‌های شغلی افراد و سابقه کاری آنها را در مرکز ارتباطات یک شرکت بزرگ بیمه املاک و حوادث مورد بررسی قرار دادند. پژوهشگران نه تنها تاثیر استخدام نیروی کار ماهر و متخصص را ارزیابی کردند، بلکه واکنش‌های شناختی و رفتاری افراد را در جریان سوابق کاری دیگرشان نیز بررسی کردند.
وقتی تجربه بیشتر به معنای موفقیت کمتر است
در اوایل فرآیند این پژوهش وقتی روتبارد و همکارانش با مدیران مختلف مصاحبه می‌کردند، دریافتند که مساله انتقال مشکلات از یک سازمان به سازمان دیگر دائما در جریان این مباحثات مطرح می‌شود. یکی از مدیران ارشد منابع انسانی به تیم پژوهش گفته بود: «ما تلاش کردیم که از شرکت‌های رقیب نیرو استخدام کنیم و برای جذب تجربیات بیشتر هزینه کنیم، اما همین نیروها از همه ناموفق‌تر بودند» و در نقل قولی از یکی دیگر از همین مدیران در این مقاله می‌نویسند: «افراد زیر بار مشکلاتی که از محیط‌های قبلی با خود دارند، فرسوده می‌شوند.»


ادامه مطلب

برچسب ها: کارمندان جدید ، روتبارد ،

1390/05/10

بدون شرح

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :عکس وکاریـکاتور ،

سگ پولدار


1390/05/4

مفاهیم اولیه بورس و سرمایه‌گذاری

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :بورس ،

برای سرمایه‌گذاری در هر بورسی باید قبل از ورود وضعیت آن بررسی شود و روند سوددهی آن در سال‌های قبل بررسی شود برای این بررسی شاخص‌های مختلفی وجود دارد که به هر کدام جداگانه می‌پردازیم.

شاخص‌ها
اعدادی که وضعیت بازار را طی دوره‌های قبل و جاری نشان می‌دهد.
برای سرمایه‌گذاری در هر بورسی باید قبل از ورود وضعیت آن بررسی شود و روند سوددهی آن در سال‌های قبل بررسی شود برای این بررسی شاخص‌های مختلفی وجود دارد که به هر کدام جداگانه می‌پردازیم.

مفاهیم اولیه بورس و سرمایه‌گذاری
شاخص کل
عددی است که نشان دهنده بازدهی بازار است و تغییر آن به منفی یا مثبت نشان دهنده تغییر مثبت یا منفی کل بازار است.
برای محاسبه بازدهی بازار مثلاً طی ماه گذشته می‌توان درصد رشد شاخص را از ابتدا تا انتهای ماه در نظر گرفت.

شاخص مالی
عبارت است از روند بازدهی شرکت‌های سرمایه‌گذاری

شاخص صنعتی
عبارت است از بازدهی شرکت‌های غیر سرمایه‌گذاری یعنی شاخص کل منهای شاخص مالی

شاخص 50 شرکت فعالتر
بورس هر چند وقت یکبار ( معمولاً بصورت فصلی) بر اساس وضعیت معامله شرکت‌ها و نقدشوندگی آنها 50 شرکت فعالتر یا برتر را اعلام می‌کند این شاخص روند رشد آنها را بازگو می‌کند.

شاخص بازده نقدی
عبارت است از بازدهی شرکت‌ها به جهت بازده سود خالص

شاخص بازده نقدی و قیمت
عبارت است از بازدهی شرکت‌ها به جهت بازده سود خالص و قیمت

سود پیش بینی شده(EPS)
عبارت است از سود عایدی شرکت به ازای هر سهم که توسط شرکت پیش بینی می‌گردد. سود پیش بینی شده در قیمت هر سهم تاثیر مستقیم دارد.


ادامه مطلب

برچسب ها: مفاهیم اولیه بورس و سرمایه‌گذاری ، سود پیش بینی شده(EPS) ، تعدیل EPS ، بسته شدن سهام یا توقف نماد ، حق تقدم ، شرکت‌های هلدینگ ،

1390/05/3

دانلود کتاب امضای دیجیتالی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دانلود ،
نام کتاب: امضای دیجیتالی
نویسنده: نامشخص
تعداد صفحات: 115
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی

توضیحات:
رمز نگاری یعنی تبدیل اطلاعات به یک شکل غیر قابل فهم و انتقال آن و سپس برگرداندن اطلاعات رمز شده به حالت اولیه و قابل خواندن. عناصر مهمی که در رمز گذاری مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: معرفی و اصطلاحات ، الگوریتم ها ، روشهای رمزگذاری ، انواع روشهای رمز گذاری اسناد ، امضای دیجیتالی. معرفی امضای دیجیتالی برای اینکه هویت فرستنده سند تایید شود و نیز برای اطمینان از اینکه سند در طول مدت انتقال به گیرنده دستکاری نشده است از امضای دیحیتالی استفاده می شود . می توان  کل یک سند و یا قسمتی از آن را امضا کرد.
در این کتاب با تکیه بر کشورهای پیشرفته و مطالعه در قوانین و مقررات به این مساله پرداخته می شود که در ثبت الکترونیکی اسناد و مدارک ، چگونه می توان از امضای دیجیتالی بهره گرفت و بهترین مرجع برای تصدی امور گواهی امضای الکترونیکی و ثبت اسناد الکترونیکی کجاست؟

فهرست مطالب کتاب:
بخش اول: رمزنگاری
- رمزنگاری
- جملات متداول و راه حل های ممکن
- رمزنگاری در شبکه
- رمزنگاری و امنیت تبادل داده
- مدارهای ساده رمزنگاری
بخش دوم: امضای دیجیتالی
- و ...

 دانلود رایگان کتاب "امضای دیجیتالی"


برچسب ها: دانلود کتاب امضای دیجیتالی ، امضای دیجیتالی ، رمز نگاری ،