1391/05/21

9 دلیل برای پس ندادن وام بانکی

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :گزارش ،

 نتایج یك پژوهش از سوی پژوهشكده بانك مركزی نشان می‌دهد9 عامل در افزایش حجم مطالبات معوق و پس ندادن وام‌های بانكی تاثیر دارد؛ از 9 عامل تاثیرگذار سه عامل مربوط به مسائل درون سازمانی و مابقی مربوط به عوامل برون سازمانی است. یافته‌های تحقیق نشان می‌دهد عوامل درون سازمانی بیشتر ریشه در ضعف نظارتی و ارزیابی مشتریان دارد، اما عوامل برون سازمانی ناشی از سیاست‌گذاری دستوری است. نبود سیستم مناسب ارزیابی و اعتبارسنجی، ضعف كیفی فرآیند و مراحل بررسی تسهیلات و نبود نظارت كافی در نحوه مصرف تسهیلات از ضعف‌های دوران سازمانی در بازگشت‌ناپذیری وام‌ها است. در كنار ضعف‌های درون سازمانی شش عامل برون سازمانی نیز در كاهش انگیزه تسهیلات در موعد مقرر نقش دارد. فاصله نرخ سود بانكی از بهره بازار، تفاوت نرخ تورم و نرخ سود بانك‌ها، تغییرات نرخ ارز، ساختار اقتصاد دولتی و نگاه دستوری به بخش اعتباری، نبود ثبات سیاست‌های مالی و پولی و تغییرات مكرر قوانین و مقررات از جمله عوامل برون سازمانی رشد مطالبات معوق عنوان شده است..در این تحقیق با مرور روش‌های بانك‌ها در وصول مطالبات رویه تمامی آنها را یكسان و ناكارآمد دانسته است. در این تحقیق راهكار پیشنهادی گرچه ساده بیان شده، اما در قبال افزایش مطالبات معوق قدرت بازدارنده دارد..

9 عامل افزایش مطالبات معوق


ادامه مطلب

برچسب ها: اعتبارسنجی ، وام بانکی ، مطالبات معوق ،

دنبالک ها: "سپام "(سوئیفت ایرانی) چیست؟ ، ماشینهای سخنگو در آستانه فتح بانکها ، مردی که آنلاین حساب ها را هک می‌کند! ، تحرك پول در تحولات اقتصادی ،

با هدف گسترش خدمات بانكداری الكترونیك و تسریع در ارائه خدمات بانكی به مشتریان، امكان انتقال وجه سه جانبه بانكی در دستگاههای خودپرداز و پایانه های فراهم شد.

انتقال وجه سه جانبه،بانكداری الكترونیك،شعب بانك سینا

این خدمت نوین پس از انجام آزمون های شتابی مرتبط و اخذ مجوز لازم از بانك مركزی، در بانك سینا راه اندازی شده است.

با راه اندازی این خدمت، مشتریان می توانند از طریق دستگاههای خودپرداز و پایانه های شعب بانك سینا نسبت به انتقال وجه موردنظر خود به كارت بانكی دلخواه در مقصد اقدام نمایند.
لازم به ذكر است كه برای انجام تراكنش انتقال وجه سه جانبه بانكی، بانك های صادر كننده كارت مبدأ و مقصد نیز بایستی این نوع انتقال وجه را پشتیبانی كنند.


برچسب ها: بانك سینا ، انتقال وجه سه جانبه بانكی ، آزمون های شتابی ، خدمت نوین دیگری از بانك سینا ،

دنبالک ها: همبانك سینا ، افتتاح حساب آنلاین در بانک سینا ، دانلود موبایل بانک سینا ، كارت هدیه سینا ،


برچسب ها: شهادت حضرت علی ،

1391/05/17

"سپام "(سوئیفت ایرانی) چیست؟

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دانستنی های بانکی ،گزارش ،

محمود بهمنی، ‌رئیس کل بانک مرکزی در قالب مصاحبه با روابط عمومی این بانک، از آغاز بهره برداری از  طرح سپام خبر داد و در این باره توضیحاتی را ارایه کرد که برای اشنایی با این طرح دارای اهمیت درخور توجهی است.
متن مصاحبه روابط عمومی بانک ملی با محمود بهمنی در باره "‌سپام"
سپام،سوئیفت ایرانی،کارمند بانک سینا
جناب بهمنی، روز یکشنبه 4/4/91 سامانه پیام رسانی مالی الکترونیکی توسط حضرتعالی افتتاح شد. این سامانه چه دستاوردهایی را برای نظام بانکی در بر خواهد داشت؟
بسم الله الرحمن الرحیم. با سلام خدمت شما و خوانندگان گرامی، دهه 1380 با توسعه قابل توجه خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیک همراه بود. بخش عمده ای از این فعالیتها در قالب طرح نظام جامع تسویه و پرداخت صورت گرفت که در واقع راهبرد نظام بانکی برای توسعه منسجم این خدمات محسوب می شد. با سپری شدن دهه هشتاد، از همکارانم خواستم تا نقشه راهی را برای دهه 90 نظام بانکی ترسیم کنند. با توجه به این که خدمات بانکداری الکترونیکی گسترش قابل توجهی پیدا کرده است، نیاز به نظارت دقیق و ایجاد زیرساخت های جدیدتر برای توسعه بیشتر خدمات  باید مد نظر قرار می گرفت. در دو سال گذشته فعالیتهای گسترده ای در این دو محور صورت گرفت. مثلاً طرح «شاپرک» برای تجمیع و نظارت بر پایانه های فروش، طرح «سناب» برای نظارت داده محور، طرح «نماد» برای ایجاد هویت دیجیتالی و از جمله همین «سپام» که برای تمام الکترونیکی شدن مراودات بانکی و ایجاد زیرساخت یکپارچه خدمت رسانی در این هفته راه اندازی شد. «سپام» یک طرح زیرساختی مهم است که دو هدف مهم یکپارچه سازی مراودات بانکی از طریق بستر الکترونیکی امن و ایجاد مسیر خدمت رسانی مشترک بانکی را دنبال می کند.
از نقش زیرساختی «سپام» صحبت فرمودید، اصولاً این زیرساخت به چه معناست؟


ادامه مطلب

برچسب ها: سوئیفت ایرانی ، سپام ،

دنبالک ها: استقلال بانک مرکزی و مهار تورم ، بانک مرکزی استخدام می کند ، از بانک مرکزی چه می دانید؟ ،

1391/05/4

قابلیت های سرویس 1818

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :آمـوزش ،عمــومـی ،

متاسفانه هنوز خیلی ها در مورد شماره 1818 چیزی نمی دانند. این شماره تلفن از سال 84 راه اندازی شد و با استفاده از آن، مشترکان می توانند علاوه بر پرداخت غیرحضوری هزینه قبوض، از وضعیت ریزمکالمات و صورتحساب خود به شکل شنیداری یا به صورت نمابر آگاه شوند.

مهم نیست چه رقمی در قبض تلفن شما قید شده باشد؛ در هر صورت رفتن به نزدیکترین دستگاه خودپرداز یا پرداخت از طریق اینترنت برای همه ما دردسرهای یکسانی خواهد داشت. یکی از نعمت های خدا در چنین مواقعی شماره تلفن چهار رقمی 1818 است که متاسفانه هنوز خیلی ها در مورد آن چیزی نمی دانند.
مزایا و قابلیت های سرویس 1818

امکان پرداخت صورتحساب برای دارندگان کارت های شبکه شتاب، با ارائه رمز دوم کارت وبدون نیاز به قبض، اعلام عدم بدهی مشترک بلافاصله پس از پرداخت، پخش صوتی اطلاعات مندرج رویصورتحساب، پخش صوتی ریزمکالمات بین شهری، بین الملل و تماس های انجام شده از تلفن ثابت به همراه ارسال ریزمکالمات میان دوره و آخرین دوره مشترک به شماره نمابر او، اعلام کارکرد میان دوره علی الحساب مشترک، اعلام صورتحساب آخرین دوره و نیز دوره های قبل (تا شش دوره).

چگونگی استفاده از سرویس 1818


ادامه مطلب

برچسب ها: سرویس 1818 ، صورتحساب آخرین دوره ، چگونگی استفاده از سرویس 1818 ،

دنبالک ها: قابل توجه دارندگان دستگاه های pos ، مراقب سرقت اطلاعات بانکی از تلفن همراه خود باشید ، شگرد جدید کلاهبرداری به روش پرداخت‌های اینترنتی ،

1391/05/3

ماشینهای سخنگو در آستانه فتح بانکها

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :گزارش ،

با آغاز تابستان ۲۰۱۲ مشتریان خواهند توانست با فشار یک دکمه روی پنجره سخنگو درخواست شفاهی دریافت صورتحساب از طریق ایمیل را به بانک بدهند. در ماههای بعدی، مشتریان می توانند با استفاده از کیپد سرمایه و پول را در حسابها جابه جا کنند.
به گزارش وال استریت ژورنال ،در دنیای امروز بانکها  هرروز مجموعه جدیدی از فناوریهای جدید را برای مشتریان خود ارائه می کنند،  صفحه های نمایش لمسی، ویدئوهای سخنگو و  کیوسک هایی برای انجام خدمات بدون نیاز به مراجعه به بانک ( کارایی و قابلیت آنها بیشتراز از ماشینهای اتوماتیکی سخنگوست).
بانکها به این امید خدمات الکترونیک خود را گسترش می دهند که از زمان انتظار مشتری بکاهند و همزمان  وقت کارمندان را آزاد می کنند تا کالاها و خدماتی را بفروشند که به سود بانک است.
 کریس مورگان از یک ویدئوی سخنگو  در شعبه Coastal Federal Credit Union در رالیگ استفاده  می کند و معتقد است این خدمات بسیار برایش مفید بوده است و امیدوار است بانکهای دیگر نیز دستگاههای مشابهی  را نصب کنند.
دستگاههایی که بانکها نصب می کنند براساس آخرین دستاوردهای فناوری ساخته و طراحی شده اند تا استفاده از خدمات بانکداری برای آن تعداد مشتریانی که  از شعبه های فیزیکی بانکها استفاده میکنند ، راحت تر شود و از سوی دیگر  هزینه ها نیز کاهش یابند.


ادامه مطلب

برچسب ها: ماشینهای سخنگو ، وال استریت ژورنال ، ویدئوی سخنگو ،

دنبالک ها: مطمئن ترین بانکهای دنیا ، آزمایش تغییر روش پرداخت‌های اینترنتی در فرنگ ، کمیته‌ بال‌ چیست‌؟ ،

1391/05/2

دانلود فیلم ATM 2012

   نوشته شده توسط: حسین صفابخش    نوع مطلب :دستگاه خودپرداز ،دانلود ،

 
  ATM    
       
  ..........................................    
  Ratings: 4.8/10 from 4,509 users    
  ..........................................    
.  انتشار : 17 February 2012    
  ..........................................    
.  ژانر : ترسناک | هیجان انگیز    
  ..........................................    
.  زمان : 90 دقیقه    
  ..........................................    
.  کیفیت 1 : BrRip 720 p - 549 MB    
  ..........................................    
.  کیفیت 2 : -    
  ..........................................    
.  کارگردان : David Brooks    
  ..........................................    
.  نویسنده : Chris Sparling    
  ..........................................    
.  زبان : انگلیسی    
  ..........................................    
.  محصول : آمریکا    
  ..........................................    
.  IMDB    
 
IranTarane

 


ادامه مطلب

برچسب ها: دانلود فیلم ATM 2012 ،

دنبالک ها: موسیقی فیلم وال استریت: پول هرگز نمی خوابد ، آهنگ جدید و زیبای Bigboy و ساتراپ به نام پول ، دانلود مستند دیدنی ثروتمندان ،

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو